PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamieszanie na warszawskich dworcach

  • PAP    22 czerwca 2011 - 12:28
Zamieszanie na warszawskich dworcach

15 jednostek straży pożarnej ewakuuje pasażerów z dworców Centralnego i Śródmieście w Warszawie, gdzie nastąpiła awaria oświetlenia.
Strażacy oświetlają drogi do wyjścia i pomagają ludziom wydostać się na zewnątrz. Ewakuowani są także pasażerowie dwóch pociągów – jeden zatrzymał się przy peronie jednego z dworców, a drugi czeka w tunelu na przetoczenie na peron. Działa trakcja zasilająca ruch kolejowy, w pociągach jest więc światło.

Przyczyny awarii nie są znane. Prawdopodobnie wysiadło zasilanie zewnętrzne. Działają jednak megafony, przez które podróżni są informowani o sytuacji. W przejściach pod dworcem strażacy i robotnicy szukają źródła awarii. W przejściach i na części peronów nie ma zasilania awaryjnego, jest ciemno.

– Rozważamy uruchomienie objazdów dla niektórych pociągów przez Dworzec Gdański – poinformował rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. Zaznaczył, że taka decyzja będzie podjęta, jeżeli awaria na Dworcu Centralnym potrwa dłużej.

Rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski powiedział, że pasażerowie, unieruchomionych przez awarię pociągów, mogą zwrócić bilety. Pasażerom, którzy opuścili Dworzec Centralny rozdawana jest woda mineralna.

Do czasu usunięcia awarii bilety wszystkich przewoźników kolejowych będą honorowane w pojazdach komunikacji miejskiej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia – poinformował warszawski ZTM.

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego poinformował także, że w związku z awarią pociągi wahadłowe Kolei Mazowieckich, które normalnie kursują między dworcem Warszawa Zachodnia a stacją Warszawa Śródmieście, będą jeździć na skróconej trasie – do stacji Warszawa Ochota.

Rzecznik prasowy ZTM Andrzej Skwarek przypomniał także, że między stacją Warszawa Centralna a dworcem Warszawa Wschodnia co kilka minut kursuje także specjalna linia autobusowa ZS2, uruchomiona na czas rozpoczętego niedawno remontu kolejowej linii średnicowej.

Rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski poinformował jednak wcześniej, że pociągi nie wyjeżdżają także z Dworca Wschodniego i Zachodniego ze względu na wyłączenie z ruchu Dworca Centralnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • senior kolejowy, 2011-06-22 13:34:33

    Powołać spółkę " PKP awaryjne oświetlenie "