PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamontowano parkomaty w Tarnowie

  • PAP    13 listopada 2013 - 13:13
Zamontowano parkomaty w Tarnowie

Kierowcy mogą płacić za parkowanie w strefie płatnego postoju w Tarnowie (woj. małopolskie) za pośrednictwem parkomatów. W centrum miasta zamontowano 50 takich urządzeń. Koszt ich zakupu, montażu i uruchomienia wyniósł 1,4 mln zł.
Oprócz parkomatów dostępne są nadal dwie inne metody opłacania postoju: tradycyjne karty parkingowe kupowane w kioskach oraz system płatności za pomocą telefonu komórkowego.

Czytaj też: Parkomaty połykają coraz więcej

"Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców, ułatwić i maksymalnie uprościć płacenie za parkowanie" - ocenił zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański.

W sumie w Tarnowie zamontowano 50 urządzeń. Zostały one rozłożone w obrębie całej strefy płatnego parkowania. W przyszłym roku planowane jest uzupełnienie systemu o kolejnych 10 parkomatów. Wtedy ich odległość od najodleglejszego miejsca parkingowego nie powinna przekraczać 70 metrów.

W parkomatach można płacić gotówką, kartami zbliżeniowymi oraz - po przeprowadzeniu niezbędnych testów - Tarnowską Kartą Miejską.

Korzystający z parkomatów za pierwsze pół godziny zapłacą stałą stawkę wynoszącą 1 zł. Potem opłata naliczana jest za rzeczywisty czas parkowania z dokładnością co do minuty. W tarnowskiej strefie płaci się za postój w dni robocze od godz. 8 do godz. 18 oraz w soboty od godz. 8 do godz. 13.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.