PARTNER PORTALU
  • BGK

Zanieczyszczona woda w wodociągu pod Kielcami

  • PAP/AH    13 października 2017 - 12:35
Zanieczyszczona woda w wodociągu pod Kielcami
Fot. Fotolia

Ponad 5 tys. odbiorców w kilku podkieleckich miejscowościach nie może spożywać wody z wodociągu, z powodu zanieczyszczania sieci bakteriami z grupy coli.
Decyzję w tej sprawie podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach - została wydana w czwartek po południu.

Zakaz spożywania wody dotyczy korzystających z wodociągu Cedzyna-Leszczyny, doprowadzającego wodę do kilku miejscowość w gminach: Górno (Leszczyny, Radlin, Cedzyna, Górno-Bór, Górno-Osiedle, część Bęczkowa), Masłów (część Domaszowic i Woli Kopcowej) i Kielce (siedem ulic).

Woda nie może być także używana do przygotowywania potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń, kąpieli noworodków, mycia zębów.

Wodociągiem zarządza Zakład Usług Komunalnych (ZUK) w Górnie. Kierownik firmy Grzegorz Ciepiela poinformował PAP, że od piątku mieszkańcom będzie dostarczana woda butelkowana.

Sanepid zalecił m. in. dezynfekcję i płukanie wodociągu. Zakaz spożywania wody z sieci będzie obowiązywał do czasu uzyskania wyników badań, stwierdzających przydatności spożycia wody przez ludzi. Kolejne próbki już pobrano.

Samorządy, sanepid i ZUK na swoich stronach internetowych podały komunikaty w sprawie zakazu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.