PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapłać kartą zbliżeniową za parking w Toruniu

  • PAP    1 sierpnia 2014 - 08:26
Zapłać kartą zbliżeniową za parking w Toruniu

Kierowcy korzystający z toruńskiej strefy płatnego parkowania od dziś mogą płacić za parking kartą zbliżeniową, a w przyszłości Toruńską Kartą Miejską. Możliwość taką dają im nowe parkomaty, które zaczęły działać w mieście.
Umowę na montaż i obsługę urządzeń toruński ratusz podpisał z firmą City Parking Group SA z Grudziądza. W ramach zawartego na sześć lat porozumienia, kierowcy będą mogli korzystać z 73 nowych, wyposażonych w baterie słoneczne i akumulatory parkomatów.

"Tym, co odróżnia je od działających w Toruniu do końca lipca urządzeń jest nie tylko funkcjonowanie bez prądu. Nowe parkomaty dają możliwość płacenia za parking albo za pomocą bilonu, albo płatniczą kartą zbliżeniową. Rozwiązanie takie wprowadzono jedynie w Warszawie, Krakowie i Łodzi" - powiedziała Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

W nowych parkomatach kierowcy będą mogli uiszczać również opłatę dodatkową, czyli karę za nieopłacony postój. Do tej pory robili to tylko w toruńskiej kasie MZD, co jak podkreśliła rzeczniczka, stanowiło znaczną niedogodność zwłaszcza dla kierowców spoza miasta. "Dlatego rozwiązanie to na pewno ułatwi dokonywanie opłat karnych zarówno mieszkańcom Torunia, jak i przede wszystkim zmotoryzowanym odwiedzającym miasto. Wystarczy, że kierowca wprowadzi na klawiaturze parkomatu numer wezwania, a następnie ureguluje należność gotówką lub za pomocą karty. Na koniec otrzyma pokwitowanie opłaty" - zaznaczyła Kobus-Pęńsko.

Kolejnym, ale dopiero planowanym novum jest przystosowanie parkomatów do uiszczania opłat za pomocą Toruńskiej Karty Miejskiej. Jej wprowadzenie toruński magistrat zapowiada na przyszły rok.

Wartość podpisanej z grudziądzką firmą umowy to 5,3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.