PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaprojektuj parking dla rowerów

  • www.ztm.waw.pl    26 września 2011 - 16:02
Zaprojektuj parking dla rowerów

Warszawski ZTM chce stworzyć parkingi dla 10 rowerów, z możliwością rozbudowy. Parkingi powstaną m.in. w pobliżu węzłów przesiadkowych i przystanków. W związku z tym ZTM ogłosiło konkurs na projekt koncepcyjny systemowo-modułowego miejskiego parkingu rowerowego.
ZTM oferuje obecnie 790 miejsc parkingowych dla rowerów, w 36 miejscach w całej Warszawie (zabierz głos/oceń przezydenta), w tym część przy parkingach P+R. 8 września br. stołeczni radni zadecydowali o wprowadzeniu nowego punktu do statutu ZTM w par. 4: „21. tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego, poprzez zapewnienie miejsc do parkowania rowerów na obiektach będących w dyspozycji ZTM lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie.” (uchwała Rady m.st. Warszawy nr XXII/441/2011).

Dzięki temu zapisowi ZTM będzie mógł rozwijać system B+R wszędzie tam, gdzie będzie to korzystne dla rowerzystów, korzystających z komunikacji miejskiej (przy stacjach kolejowych, pętlach autobusowych, ważnych węzłach komunikacyjnych oraz nowych parkingach P+R). Zostało już przygotowane logo, które ułatwi identyfikację i lokalizację parkingów rowerowych ZTM.

Ogłoszony konkurs na projekt koncepcyjny systemowo-modułowego miejskiego parkingu rowerowego pozwoli w przyszłości na budowanie powtarzalnego modułowego parkingu rowerowego, który stanie się uzupełnieniem dla systemu P+R. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.