PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd policzy pasażerów kolei

  • PAP    6 kwietnia 2010 - 14:42
Zarząd policzy pasażerów kolei

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze na zlecenie zarządu województwa mazowieckiego zbada ilu pasażerów jeździ Kolejami Mazowieckimi.
Ponad 300 tys. zł zapłaci zarząd województwa mazowieckiego stowarzyszeniu Zielone Mazowsze za zbadanie, ilu pasażerów jeździ Kolejami Mazowieckimi, w jakich godzinach i z jakich biletów korzystają. Wyniki badań pomogą w konstruowaniu nowego rozkładu jazdy.

Przedstawiciele zarządu województwa i Zielonego Mazowsza podpisali umowę we wtorek. Jej całkowita wartość to ok. 326 tys. zł. Tyle Zielone Mazowsze otrzyma za przeprowadzenie badań, opracowanie nowego rozkładu jazdy i wprowadzenie go.

- Tak precyzyjne badania zamówiliśmy po raz pierwszy, wcześniej bazowaliśmy na badaniach prowadzonych przez przewoźnika - powiedział członek zarządu województwa Piotr Szprendałowicz. Wyjaśnił, że choć województwo ma ograniczony budżet, to uznano, że wydanie pieniędzy na badania przyczyni się do lepszego wykorzystania taboru, a więc spowoduje oszczędności.

Badanie potrwa ok. 8 tygodni i obejmie 730 pociągów. Ankieterzy Zielonego Mazowsza przeliczą wsiadających i wysiadających z pociągów pasażerów, poproszą część z nich o wypełnienie ankiet dotyczących jakości usług przewoźnika oraz sprawdzą, jakie bilety są najpopularniejsze.

Dyrektor w Zielonym Mazowszu Krzysztof Rytel uprzedził, że badania mogą się wiązać z pewnymi utrudnieniami. - Ankieter będzie się przeciskał w tłoku, liczył pasażerów, prosił o okazanie biletów, więc prosimy pasażerów o cierpliwość - powiedział.

Przedstawiciele Zielonego Mazowsza poinformowali, że chcą ułożyć cykliczny rozkład jazdy, czyli taki, w którym pociągi będą jeździć w równych odstępach czasu. Nowy rozkład, w którym będą uwzględnione wyniki badań, zacznie obowiązywać w połowie grudnia, ale jak powiedział Szprendałowicz, część udogodnień może być wprowadzona przy okazji wrześniowej korekty rozkładu.

Koleje Mazowieckie to trzeci pod względem wielkości kolejowy przewoźnik pasażerski w kraju. W zeszłym roku spółka przewiozła 51 mln pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: