PARTNER PORTALU
  • BGK

Zasady funkcjonowania Roweru Trójmiejskiego

  • AT    29 sierpnia 2013 - 08:10
Zasady funkcjonowania Roweru Trójmiejskiego

7 stacji Roweru Trójmiejskiego zastało zamontowanych w Sopocie tworząc siatkę połaczeń uzupełniających transport miejskich. Od 28 sierpnia można się rejestrować w systemie, który pełną parą ruszy wraz z 80 rowerami już 3 września.
Już wiadomo, że w miesiącach letnich - od maja do września cena za 1 godz. Wypożyczenia Roweru Trójmiejskiego dla osoby spoza Sopotu to 8zł. Dla mieszkańca cena jest o połowę niższa. W pozostałych miesiącach, kiedy działać będzie system, ceny będą niższe - dla turysty - 4zł, a dla mieszkańców - 2 zł.

Czytaj też: Sopot dołącza do rowerowych miast

Ponadto dla wszystkich mieszkańców, którzy zarejestrują się w systemie do końca września, przewidziana jest specjalna oferta: pierwsze 20 minut jazdy za darmo. Rejestracja jest już czynna. Zniżki dla mieszkańców będą przyznawane po wprowadzeniu do systemu przez już zarejestrowanego użytkownika specjalnego kodu, tzw. vouchera, który będzie do odbioru w punkcie informacyjnym na parterze budynku Urzędu Miasta Sopotu.

„Ten system jest kolejnym krokiem w programie zmian komunikacyjnych w Sopocie, których zadaniem jest zachęcenie mieszkańców i turystów do zostawienia samochodu na parkingu i poruszania się po kurorcie w alternatywny, ale i ekologiczny sposób" - mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu.

Rowery Trójmiejskie mają być widoczne na ulicach Sopotu już w przyszłym tygodniu, a tymczasem zarówno przedstawiciele firmy Nextbike, jak i wadze Sopotu zachęcają do rejestrowania się w systemie i śledzenia projektu na stronie: www.facebook.com/rowertrojmiejski

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.