PARTNER PORTALU
  • BGK

Zasiedlają pustostany w centrum Krakowa

  • AW    28 grudnia 2011 - 15:58
Zasiedlają pustostany w centrum Krakowa

13 mieszkań wynajęło miasto w ramach przeprowadzonego w 2011 r. konkursu Program Pomocy Lokatorom w Krakowie
Zgodnie z uchwałą Nr XXIV/288/07 Rady Miasta Krakowa z 24 października 2007 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz uchwałą Nr XXIV/289/07 Rady Miasta Krakowa z 24 października 2007 r. w sprawie przyjęcia „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków na lata 2007-2012”, samodzielne lokale mieszkalne o powierzchni do 80 m2 wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków i położone w centrum Krakowa, odzyskane w wyniku wygaśnięcia lub rozwiązania umowy najmu oraz pozyskane w innej formie, mogą zostać przeznaczone na wynajem dla osób, które utraciły tytuł prawny do zajmowanego lokalu wskutek upływu trzyletniego wypowiedzenia umowy najmu.

Jak podkreśla biuro prasowe krakowskiego magistratu, podstawowe korzyści wynikające z Programu Pomocy Lokatorom to:

- udzielenie pomocy mieszkaniowej dla większej liczby osób będących w trudnej sytuacji mieszkaniowej;
- potencjalne, znaczące zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem wolnego zasobu mieszkaniowego, poprzez:
zasiedlenie pustostanów (za których utrzymanie płaci Gmina Miejska Kraków) oraz przeprowadzenie remontów lokali przez przyszłych najemców.
- potencjalne, znaczące zwiększenie wpływów czynszowych związanych z wynajmem na zasadach czynszu wolnego;
- wprowadzenie do mieszkań w centrum miasta osób posiadających stosunkowo wysokie dochody, a co za tym idzie osób, które stać na opłacenie wyższego czynszu, utrzymanie mieszkania i dbanie o nie.

Wynik finansowy konkursu w tym roku (obejmujący roczny przychód gminy z czynszu oraz zmniejszenie kosztów wykonania przez gminę remontu) to 265.804,74 zł (łączny wynik finansowy wszystkich edycji konkursu to aktualnie 1.077.087,73 zł).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.