PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaśmiecona stolica

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP    15 marca 2011 - 06:04
Zaśmiecona stolica

W Warszawie wykryto ponad 4 tysiące nielegalnych zwałek śmieci. Straszą w lesie Kabackim i Bielańskim, na Zielonym Ursynowie i w Białołęce.
Walka z dzikimi śmietniskami przypomina walkę z wiatrakami - alarmuje „Życie Warszawy”.

Nie pomogły nawet mandaty na ponad 100 tys. zł. Likwidacja pokątnych wysypisk co roku kosztuje dzielnice kilka milionów złotych.

Mieszkańcy nie mają litości i odpady wysypują gdzie się da, nawet na terenach zielonych, które dla wielu są miejscem relaksu i wypoczynku. Stąd coraz więcej śmieci w lesie Kabackim i Bielańskim, na Zielonym Ursynowie i Białołęce.

Obok normalnych, codziennych śmieci znaleźć można odpady z remontów domów, m.in. gruz, części płyt gipsowych, czasem szkodliwe dla zdrowia płyty eternitowe, pojawiają się też złom i resztki mebli, stare pralki albo wersalki.

Aby ukarać winnych, trzeba ich złapać na gorącym uczynku, co sprawia straży miejskiej wiele kłopotu. Choć czasem zdarza się, że w odpadach znajdują np. stare rachunki z adresami sprawców zanieczyszczenia. W takich przypadkach składają im wizyty w celu wypisania mandatu.

Skutecznym wyjściem z patowej sytuacji jest wprowadzenie powszechnego podatku śmieciowego. Wówczas to miasto zajmie się wywozem odpadów i proceder zniknie - kończy „Życie Warszawy”.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • R. Bielańczyk 56, 2011-03-16 01:49:08

    Problem nierozwiązywalny jak kiedyś skup butelek i makulatury. To temat za trudny dla obecnych włodarzy. Niestety Prezydent Warszawy jest zajęta rozdziałem nagród dla pracowników urzędu. Na Bielanach nie tylko śmiecie są problemem, ale również wycinka drzew przy ul. Wójcickiego, jakiś cwaniaczek po...d pretekstem EURO 2012 chce budować osiedle w Lesie.  rozwiń
  • Bozena Rainczuk, 2011-03-15 10:02:01

    Winny jest "niezdrowy system" gospodarki odpadami komunalnymi .....i tak jestesmy na szarym koncu ze wszystkich krajow UE.Przeciez wszystkie smieci musza gdzies "ladowac"......tego sie nie da zjesc !NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: