PARTNER PORTALU
  • BGK

Zatwierdzono pierwsze wnioski w sprawie taryf za wodę i ścieki

  • bad    7 maja 2018 - 13:40
Zatwierdzono pierwsze wnioski w sprawie taryf za wodę i ścieki
Złożono 2547 wniosków taryfowych. Fot. pixabay

Do 27 kwietnia wydano 836 decyzji zatwierdzających taryfy za wodę i ścieki - informują Wody Polskie.
  • W sumie złożono 2547 wniosków taryfowych.
  • Wydano łącznie 1240 decyzji, w tym 836 zatwierdzających i 404 negatywne
  • Proces weryfikacji wniosków utrudnia znaczna liczba błędów formalnych.

Ze zweryfikowanych danych przekazanych przez dyrektorów Rejonowych Zarządów Gospodarki Wodnej wynika, że złożono 2547 wniosków taryfowych.

Wydano łącznie 1240 decyzji, w tym 836 pozytywnych i 404 negatywne. 501 decyzji oczekuje na podpisanie - są już po złożeniu wyjaśnień przez wnioskodawców i dokonaniu kolejnej weryfikacji przez organ regulacyjny. 800 wniosków nadal jest procedowanych - przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne składają wyjaśnienia. W stosunku do 6 wniosków odmówiono wszczęcia postępowania.

Wody Polskie informują, że proces weryfikacji wniosków utrudniają błędy formalne w składanych dokumentach. Duży ich odsetek przygotowano niestarannie. Ponad połowa przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych nie dokonała korelacji danych umieszczonych w tabelach z tymi prezentowanymi w uzasadnieniu. Stąd duża liczba wezwań do składania dodatkowych wyjaśnień lub uzupełnień informacji.

Wody Polskie wytykają wnioskodawcom nieznajomość procedury przygotowywania wniosków.

- Często powtarzającą się argumentacją był brak stosowania takiej formy przy uprzednio zatwierdzanych taryfach - informuje regulator. - Na podstawie przesłanych danych można już stwierdzić, że w odniesieniu do co najmniej kilkunastu gmin nikt nie wystąpił z wnioskami taryfowymi.

Ze względu na trwającą ocenę i weryfikację wniosków taryfowych Wody Polskie informują, że prezentacja pełnych danych nastąpi dopiero po zakończeniu całego procesu taryfikacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.