PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Gdańsku

  • AT    16 marca 2012 - 19:47
Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Gdańsku

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku prowadzi nieodpłatną objazdową zbiórkę odpadów niebezpiecznych. Pierwsza w tym sezonie już 31 marca.
Niebezpieczne odpady ze względu na swoje pochodzenie, skład chemiczny i biologiczny mogą stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi oraz powodować szkody w środowisku naturalnym.

Zebrane odpady trafią do wybudowanego na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta) magazynu odpadów niebezpiecznych, następnie przekazane zostaną do specjalistycznych firm, zajmujących się ich utylizacją.

Jak donosi magistrat odbiór i przewóz odpadów prowadzony będzie przez pracowników Zakładu Utylizacyjnego uprawnionych do przewozu odpadów niebezpiecznych, oznakowanymi samochodami posiadającymi atesty do transportu tego typu odpadów. Samochody wyposażone są w kontenery wraz z pojemnikami na poszczególne rodzaje odpadów, stojaki ostrzegawcze, przenośne urządzenie oświetleniowe oraz środki ochrony indywidualnej.

Na bieżąco trwa aktualizacja listy administratorów budynków i osiedli, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w akcji i udostępnili miejsce na postój naszych samochodów. Lista nie jest zamknięta. Zakład Utylizacyjny cały czas czeka na zgłoszenia zainteresowanych.

W ściśle określonych lokalizacjach wskazanych przez administratorów na terenie Gdańska odbierane będą od mieszkańców m.in. zużyty sprzęt elektro, RTV, AGD, komputery, drukarki, urządzenia elektryczne i elektroniczne np.: żelazka, suszarki, telewizory, telefony, radioodbiorniki, kalkulatory, pralki, lodówki, baterie i akumulatory ołowiowe; przeterminowane leki, lampy fluorescencyjne, termometry i inne odpady zawierające rtęć, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, kwasy, zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz hydrauliczne w opakowaniach, filtry olejowe, farby, lakiery, chemikalia oraz opakowania po tych substancjach - podaje magistrat.

Zbiórka przeprowadzona będzie w godzinach od 8.30 do 15.00 w określonych harmonogramem miejscach i czasie. Przewidziany czas postoju w jednym punkcie zbiórki to max 15 min. Po tym czasie samochód zmienia miejsce postoju na kolejne, zgodnie z harmonogramem.

Mieszkańcy mają także możliwość przywiezienia takich odpadów do Zakładu Utylizacyjnego własnym transportem od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 Odpady te zostaną przyjęte w punkcie przyjęcia odpadów niebezpiecznych zlokalizowanym na terenie Zakładu - informuje magistrat.

Koordynatorem i organizatorem objazdowej zbiórki odpadów niebezpiecznych jest Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.