PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudowali aqaupark, usuną skutki powodzi

  • wnp.pl    28 stycznia 2011 - 17:14
Zbudowali aqaupark, usuną skutki powodzi

Skanska zakończyła budowę aquaparku w Wągrowcu. Spółka podpisała też umowę na likwidację skutków powodzi w infrastrukturze oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Tarnobrzegu.
Prace budowlane wraz z zaprojektowaniem aquaparku trwały 20 miesięcy. Obiekt posiada m.in. basen o wymiarach 12,5 na 25 metrów, saunę fińską i parową oraz 80-metrową zjeżdżalnię. (Czytaj też: Słońcem grzeją aquapark)

Aquapark został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jego kubatura wynosi 19 tys. m sześc., a powierzchnia użytkowa ponad 4,2 tys. m kw. Przygotowano również 160 miejsc postojowych.

Natomiast w Tarnobrzegu, za ponad 10,2 mln zł, Skanska odbuduje oczyszczalnię ścieków i przeprowadzi jej rozruch. Zadanie przewiduje również przywrócenie sprawności grawitacyjno-ciśnieniowej sieci kanalizacyjnej na tamtejszych osiedlach Wielowieś, Sielec, Sobów, Zakrzów i Dzików.

Prace mają zakończyć się w październiku 2011 r. Inwestorem są Tarnobrzeskie Wodociągi, a zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.