Zerwana trakcja w Szymankowie

W Szymankowie, na trasie łączącej m.in. Gdynię ze stolicą, w czwartek przed południem doszło do zerwania kolejowej trakcji elektrycznej. Stanęły cztery pociągi dalekobieżne.
Zerwana trakcja w Szymankowie

Kolejarze mają nadzieję, że trakcję uda się naprawić do godz. 14. Jak poinformował dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni Julian Skrochocki, w wyniku awarii nie ma napięcia pomiędzy Szymankowem a Tczewem. Wyjaśnił, że ponieważ na drugim torze trwają prace modernizacyjne, to trasa jest nieprzejezdna dla pociągów elektrycznych.

„Nasi energetycy szacują, że awarię powinno się udać usunąć do godziny 14" - dodał.

Usterka unieruchomiła cztery pociągi dalekobieżne: jeden stoi w Szymankowie, dwa w Tczewie, a jeden - w Malborku. Po skład stojący w Szymankowie, który jechał z Zakopanego do Gdyni, kolej wysłała lokomotywę spalinową, która ściągnie pociąg do Tczewa. Także pozostałe pociągi mają zostać w ten sam sposób przepchnięte przez pozbawiony napięcia odcinek.

Dyrektor poinformował, że pomiędzy Szymankowem a Tczewem Przewozy Regionalne uruchomiły autobusową komunikację zastępczą. Dodał, że nie jest znana przyczyna zerwania trakcji; ma ją ustalić specjalna komisja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE