PARTNER PORTALU
  • BGK

Zerwana trakcja w Szymankowie

  • PAP    18 lipca 2013 - 13:38
Zerwana trakcja w Szymankowie

W Szymankowie, na trasie łączącej m.in. Gdynię ze stolicą, w czwartek przed południem doszło do zerwania kolejowej trakcji elektrycznej. Stanęły cztery pociągi dalekobieżne.
Kolejarze mają nadzieję, że trakcję uda się naprawić do godz. 14. Jak poinformował dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni Julian Skrochocki, w wyniku awarii nie ma napięcia pomiędzy Szymankowem a Tczewem. Wyjaśnił, że ponieważ na drugim torze trwają prace modernizacyjne, to trasa jest nieprzejezdna dla pociągów elektrycznych.

„Nasi energetycy szacują, że awarię powinno się udać usunąć do godziny 14" - dodał.

Usterka unieruchomiła cztery pociągi dalekobieżne: jeden stoi w Szymankowie, dwa w Tczewie, a jeden - w Malborku. Po skład stojący w Szymankowie, który jechał z Zakopanego do Gdyni, kolej wysłała lokomotywę spalinową, która ściągnie pociąg do Tczewa. Także pozostałe pociągi mają zostać w ten sam sposób przepchnięte przez pozbawiony napięcia odcinek.

Dyrektor poinformował, że pomiędzy Szymankowem a Tczewem Przewozy Regionalne uruchomiły autobusową komunikację zastępczą. Dodał, że nie jest znana przyczyna zerwania trakcji; ma ją ustalić specjalna komisja.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.