PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgłosili uwagi do ustawy śmieciowej

  • KrosnoCity.pl    7 listopada 2013 - 11:19
Zgłosili uwagi do ustawy śmieciowej

Samorządowcy zgłosili swoje uwagi do obowiazującej "ustawy śmieciowej". W Krośnie odbyła się konferencja poświęcona wdrożeniu nowego systemu gospodarki odpadami z udziałem Posła RP Tadeusza Arkita. Poseł obiecał, że wszystkie zgłaszane wnioski zostaną przeanalizowane.
Organizatorem konferencji był Prezydent Miasta Krosna i Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Patronat nad konferencją objęła pani Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Spotkanie miało charakter otwartego panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli przedstawiciele 30-tu samorządów oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Tadeusz Arkit, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Ewa Lipińska, Z-ca Burmistrza Sanoka Ziemowit Borowczak, Przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego  Anna Panek-Kisała, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Prezes MPGK Krosno Janusz Fic, Prezes Remondis Kroeko Zygmunt Potopianek.

Czytaj też: Nurek zbiera owoce rewolucji

Głównym tematem rozmów były wnioski i propozycje kolejnych działań legislacyjnych w zakresie gospodarki odpadami. Wiedzą z zakresu nowej "ustawy śmieciowej" z przybyłymi na konferencję gośćmi podzielił się także poseł Tadeusz Arkit, przewodniczący sejmowej Podkomisji Stałej ds. Monitorowania Gospodarki Odpadami.

Poseł skrupulatnie notował wszystkie uwagi do nowych przepisów, a także wnioski o ich modyfikację zgłaszane przez samorządowców. Obiecał także, że większość z nich zostanie przez niego zgłoszona pod obrady komisji w czasie prac nad nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

- Nie mogę obiecać, że wszystkie państwa uwagi zostaną uwzględnione przy okazji nowelizacji ustawy, ale obiecuję że wszystkie zostaną dokładnie przeanalizowane - powiedział  w czasie konferencji Tadeusz Arkit.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować taką konferencję z udziałem posła Tadeusza Arkita. Często narzekamy na wprowadzone nowe regulacje prawne, widzimy też usterki w tych przepisach, ale niewiele możemy z tym zrobić. Dzięki m.in. temu spotkaniu i składanymi przez nasze samorządy uwagami mam nadzieję, że uda nam się jeszcze poprawić nowe regulacje prawne z zakresu gospodarki odpadami tak, by te rozwiązania były mniej dokuczliwe dla mieszkańców - powiedział Piotr Przytocki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.