PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra: Woda skażona bakteriami, ponad 5 tys. osób bez bieżącej wody

  • aw    15 września 2017 - 10:42
Zielona Góra: Woda skażona bakteriami, ponad 5 tys. osób bez bieżącej wody
Trwa badanie próbek wody pobranych, o których sanepid będzie informował na bieżąco (fot.pixabay)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze wydał decyzję administracyjną stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia z wodociągu w Zielonej Górze- Zatonie. Powód? W wodzie w sieci stwierdzono obecność bakterii z grupy coli i Escherichia coli.
Woda z tego wodociągu nie nadaje się do spożycia, ale może być wykorzystywana do celów gospodarczych - wynika z komunikatu sanepidu.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Zielona Góra-Zatonie produkuje wodę w ilości 739,4 m3/d i zaopatruje w wodę ponad 5 tys. mieszkańców Zielonej Góry ( ul. Zatonie, ul. Sucha, ul. Drzonków, ul. Ługowo, ul. Racula, ul. Marzęcin, ul. Barcikowice).

Zgodnie z zaleceniami sanepidu od 14 września woda z ujęcia wody w Zielona Góra - Zatonie jest profilaktycznie chlorowana. Do szkół i przedszkoli w wymienionych rejonie została dostarczona woda butelkowana, z kolei do mieszkańców zostanie dostarczone zastępcze źródło wody pitnej.

Trwa badanie próbek wody pobranych, o których sanepid będzie informował na bieżąco.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze po otrzymaniu prawidłowych wyników zawiadomi o zmianie jakości wody kolejnym komunikatem - czytamy w informacji zielogórskiego magistratu.

Bakterie grupy coli i Escherichia coli są wskaźnikiem kałowego zanieczyszczenia wody. Stwierdzenie ich obecności w wodzie sugeruje nieodpowiednie jej uzdatnianie, wtórne zanieczyszczenie lub nadmierną zawartość substancji odżywczych w uzdatnionej wodzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.