PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimą pradu, ciepła i gazu im nie zabraknie

  • wnp.pl    4 września 2014 - 07:13
Zimą pradu, ciepła i gazu im nie zabraknie

- Jest taki zamiar, żeby zakaz wstrzymywania dostaw energii tzw. odbiorcom wrażliwym obowiązywał już w tym okresie zimowym - mówi Andrzej Czerwiński, poseł PO.
Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw autorstwa posłów PSL przewiduje zwolnienie tzw. odbiorców wrażliwych z opłaty skarbowej (10 zł) od decyzji w sprawie przyznania dodatku energetycznego, niewliczanie tymże odbiorcom do dochodu do opodatkowania dodatku energetycznego oraz zakaz wstrzymywania dostarczania paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła odbiorcom paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w gospodarstwie domowym w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 1 marca roku następnego.

Ostatnia z proponowanych regulacji bywa różnie odczytywana, ale intencją wnioskodawców jest, żeby zakaz wstrzymywania dostaw energii zimą dotyczył tylko tzw. odbiorców wrażliwych, co potwierdza PSL.

- Chodzi nam o to, żeby zakaz wstrzymywania dostarczania paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła odbiorcom paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła dotyczył tzw. odbiorców wrażliwych - informuje Krzysztof Kosiński, rzecznik Klubu Parlamentarnego PSL.

Projekt przedmiotowej ustawy jest na razie na początku ścieżki legislacyjnej. Po pierwszym czytaniu w Sejmie został skierowany do Komisji Finansów Publicznych i Komisji Gospodarki.

Sądząc po dyskusji w Sejmie projekt ma duże poparcie, a zwłaszcza jeśli chodzi o przepis zabraniający wstrzymywania, mówiąc ogólnie, dostaw energii tzw. odbiorcom wrażliwym. Natomiast jeśli idzie o propozycje zwolnienia tzw. odbiorców wrażliwych z opłaty skarbowej i z płacenia podatku dochodowego od dodatku energetycznego, to PO oceniła te propozycje jak bezprzedmiotowe. Z uwagi na toczące się już prace w tej sprawie.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.