Zimno w autobusach

  • Jacek Tomaszewski (MMSilesia.pl / m-ce24.pl)
  • 27-12-2010
  • drukuj
Zamarznięte szyby i temperatura niewiele wyższa niż na zewnątrz. Pasażerowie skarżą się na nieogrzewane autobusy.
Zimno w autobusach
Na dworze temperatura spadła dziś nawet do minus 12 stopni Celsjusza. - To skandal żeby w autobusie było tak zimno - żalili się dzisiaj pasażerowie autobusu linii 657.

W jakich warunkach przewoźnik powinien włączyć ogrzewanie w autobusie? - Nie ma określonej temperatury, jeśli jest zimno, ogrzewanie powinno być włączone - mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP. - Codziennie sprawdzamy czy przewoźnik włączył ogrzewanie - dodaje Koteras.

Takiego komfortu nie mieli pasażerowie dzisiejszego autobusu nr 657. Sprawę dodatkowo skomplikował fakt, że był to Ikarus. - Jeśli chodzi o Ikarusy problem polega na tym, że ich system ogrzewania to nawiewnice, których nie ma w tylnej częsci, dlatego w nich jest najzimniej - mówi Koteras.

Co powinien zrobić pasażer, który zauważy, że w autobusie nie działa ogrzewanie? - Powinien zgłosić ten fakt, telefonicznie bądź mejlowo na adres kzkgop@kzkgop.com.pl, najlepiej żeby podał wtedy numer linii i numer boczny autobusu - mówi Koteras. KZK GOP zapewnia także, że wszystkie nowe autobusy są ogrzewane i nie powinno być w nich zimno.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Fajnie by było! Pasazerowie musieliby razem sie rozgrzewac,czyms mocniejszym,goracą kąpielą,czy zapiekankami z pieca?A konkurencja nie jest konieczna,jak sie to już niekiedy okazało...

kaktus, 2010-12-29 10:36:36 odpowiedz

Zimno w autobusach ? To przecież norma corocznie w zimie. Dlaczego ? Bo kierowcy wyrabiają normy oszczędności paliwa. Po co ? Aby dorobić do pensji. Przez to nie dbają o urządzenia grzewcze, nawet nie zgłaszają awarii, aby tylko zaoszczędzić gdyż zimą mają zwiększone normy zużycia paliwa. Dyrektorzy... zaś opowiadają bajki dziennikarzom o wadach urządzeń grzewczych poszczególnych marek i typów autobusów. Ściemniają aby mieć podstawy do dotacji z budżetu miasta czyli kieszeni podatnika. Niech Rząd skończy z monopolem tzw. komunikacji miejskiej w Kraju gdzie istnieją tylko spółki miejskie. Gdy wejdzie konkurencja w autobusach będzie ciepło. To proste. rozwiń

przemarznięty pasażer, 2010-12-29 03:04:15 odpowiedz

nie dosc ze tak drogo to jeszcze zimno ...

Płatek kukurydziany, 2010-12-28 09:55:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE