PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimowe loty z Warszawy do Popradu i Rzeszowa

  • PAP    5 listopada 2011 - 16:56
Zimowe loty z Warszawy do Popradu i Rzeszowa

W sezonie zimowym uruchomione będą nowe połączenia lotnicze z Warszawy do Popradu i Rzeszowa. Niektóre rejsy zostały zlikwidowane, a na innych zwiększono liczbę połączeń, m.in. do Helsinek, Mediolanu Malpensa i Frankfurtu.
- Zawsze w sezonie zimowym część linii lotniczych zawiesza swoje połączenia w te miejsca, do których latają na urlopy wakacyjne podróżni. Otwiera natomiast rejsy do miejscowości, gdzie można udać się na narty - powiedział rzecznik warszawskiego portu Przemysław Przybylski.

Miłośnicy narciarstwa 10 grudnia po raz pierwszy będą mogli polecieć Eurolotem z Warszawy do Popradu na Słowacji. Nowym kierunkiem jest też Rzeszów (zabierz głos/oceń prezydenta), do którego loty oferowane będą od 14 listopada przez OLT Jetair.

Na kilku kierunkach przewoźnicy zwiększają liczbę połączeń. LOT uruchamia np. trzy razy w tygodniu dodatkowe poranne rejsy do Helsinek, więcej lotów będzie też do Mediolanu Malpensa (siedemnaście tygodniowo) oraz Lwowa (siedem w tygodniu).

Lufthansa uruchamia dodatkowy, popołudniowy lot do Frankfurtu. Z trzech do czterech tygodniowo zwiększy się liczba lotów do Mediolanu Bergamo, obsługiwanych przez Wizz Air.

Na kilkunastu połączeniach zmniejszy się częstotliwość rejsów, a kilka połączeń zostało zlikwidowanych. LOT nie będzie latał zimą do Damaszku i Bejrutu. Wizz Air skasował zaś połączenia do Burgas i Madrytu, a Norwegian - do Bergen. Lufthansa Italia, w związku z likwidacją tej linii, nie poleci już więcej do Mediolanu. Z Warszawy wycofał się także hiszpański Vueling.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z usług lotniska skorzystało łącznie blisko 8,7 miliona pasażerów, czyli prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.