PARTNER PORTALU
  • BGK

Zimowy rozkład krakowskiego lotniska

  • PAP    26 października 2012 - 13:31
Zimowy rozkład krakowskiego lotniska

51 regularnych połączeń do 43 miast w całej Europie znalazło się w zimowym rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.
Rozkład wchodzi w życie w nocy z soboty na niedzielę i będzie obowiązywał do ostatniego weekendu marca przyszłego roku. Jak poinformowała w piątek rzecznik Kraków Airport Urszula Podraza, w zimowym rozkładzie pojawią się trzy nowości: polski przewoźnik Eurolot od 1 grudnia będzie latał raz w tygodniu do Werony we Włoszech, a irlandzki Ryanair uruchomi od 7 listopada połączenia do Cork w Irlandii (3 razy w tygodniu) oraz Birmingham w Wielkiej Brytanii (2 razy w tygodniu).

Na okres zimowy zawieszonych zostanie 15 połączeń o charakterze wakacyjnym m.in. na Majorkę, Maltę, Sardynię, do Dubrownika, Florencji, Pizy czy Malagi. Trasy te zostaną przywrócone w przyszłorocznym sezonie letnim. Całkowicie znikną dwa połączenia: do Dublina realizowane przez Aer Lingus oraz do Brukseli wykonywane przez Brussels Airlines.

Według Podrazy pierwszą z przyszłorocznych wiosennych nowości w Kraków Airport będzie nowe połączenie do norweskiego Trondheim, obsługiwane przez linie Norwegian. Ruszy ono od 2 kwietnia.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości – po warszawskim lotnisku – portem w Polsce. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Na ten rok władze portu zakładają „znaczące poprawienie” tego wyniku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.