PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana na stanowisku prezesa Dalkii Polska

  • AT    15 października 2012 - 20:40
Zmiana na stanowisku prezesa Dalkii Polska

Pascal Bonne po blisko pięciu latach piastowania stanowiska prezesa Grupy Dalkia Polska wraca do Francji, gdzie obejmie nową funkcję w ramach Dalkii France. Tymczasowo obowiązki prezesa zarządu będzie pełnił przewodniczący rady nadzorczej Dalkii Polska Jean-Michel Mazalerat.
Jean-Michel Mazalerat z Grupą Dalkia związany jest od 2002 roku. Jako wiceprezes wykonawczy odpowiada w Grupie Dalkia za strefę Europy kontynentalnej, obejmującą ponad dziesięć krajów, w tym Niemcy, Polskę, Republikę Czeską, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, kraje bałtyckie oraz Turcję. W Polsce Jean-Michel Mazalerat jest członkiem kilku rad nadzorczych spółek-córek Dalkii.

Karierę zawodową zaczynał we Francji w dziale badań i rozwoju Grupy EDF. W latach 1998-2001 był prezesem Elektrociepłowni Kraków SA. W 2001 roku został dyrektorem wykonawczym Dalkii na Europę Środkową. 15 lutego 2012 mianowany Przedstawicielem Veolii Environnement na Polskę. Od 15 października 2012 p.o. prezesa  Dalkii Polska.

Pascal Bonne swoją drogę zawodową rozpoczął we francuskiej administracji państwowej w Ministerstwach Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego. Pracował we Francji oraz w Stanach Zjednoczonych. Z koncernem Veolia Environnement związał się w 1992 roku. Sprawował stanowiska kierownicze związane z gospodarką wodną, a od 2004 roku z energetyką.

W 2008 roku objął stanowisko prezesa Dalkii Polska. Za jego kadencji obroty firmy wzrosły ponad dwuipółkrotnie. W skład Grupy weszła firma Praterm, obecnie Dalkia term oraz SPEC, obecnie Dalkia Warszawa. W tym czasie elektrociepłownie w Łodzi i Poznaniu zaczęły na dużą skalę stosować biomasę i w chwili obecnej w swoich instalacjach wytwarzają prawie 20% zielonej energii.

W ramach Dalkii France Pascal Bonne został mianowany na stanowisko Dyrektora Dalkia EST. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.