PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana organizacji ruchu przy łódzkim dworcu

  • PAP    1 stycznia 2013 - 13:00
Zmiana organizacji ruchu przy łódzkim dworcu

Zmieniła się we wtorek organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego Łódź Kaliska. Przed dworzec przeniesiono przystanki autobusowe MPK, zlikwidowano zaś możliwości postoju na placu prywatnych aut. Zmiany mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej.
Jak poinformował Zakład Dróg i Transportu w Łodzi, na plac przed dworcem Łódź Kaliska przeniesiono przystanki końcowe autobusów MPK linii 50, 50A, 52, 97 oraz zgierskiej linii 6.

Ponadto powstało sześć przystanków - trzy po wschodniej i trzy po zachodniej stronie placu - oraz wyznaczono miejsca postojowe dla mniejszych pojazdów komunikacji zbiorowej - informuje na stronie internetowej ZDiT.

Czytaj też:  20 nowych szynobusów dla łódzkiej kolei

Na placu przed dworcem zlikwidowano możliwość postoju samochodów prywatnych, wyznaczono też dwa miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio przed budynkiem dworca będzie można zatrzymać się na chwilę, by wysadzić lub zabrać pasażerów PKP.

Na odcinku drogi dojazdowej do dworca, po obu stronach wiaduktu wschodniego, zamontowano sygnalizację świetlną, działającą wahadłowo. Przejazd pod zachodnim wiaduktem kolejowym od strony placu przy dworcu zamknięto. Wjazd na parkingi dla samochodów do 3 m wysokości pod zachodnim wiaduktem kolejowym jest możliwy wyłącznie od strony al. Unii.

Na parking pod wschodnim wiaduktem kolejowym o podobnych ograniczeniach można wjechać tylko od strony placu przed dworcem. Od strony ul. Karolewskiej zamontowano słupki blokujące, które pojawiły się też wzdłuż całej drogi dojazdowej na plac przed dworcem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.