PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana organizacji ruchu w dolnośląskim

  • PAP    11 czerwca 2012 - 19:59
Zmiana organizacji ruchu w dolnośląskim

W związku z wtorkowym meczem Czechy-Grecja we Wrocławiu, organizacja ruchu na głównych trasach woj. dolnośląskiego będzie podobna jak w dniu pierwszego meczu, w piątek - podała policja.
Policjanci przypominają, że na trasach prowadzących do i z Wrocławia we wtorek i w sobotę (kolejny mecz Polska-Czechy) nadal będą obowiązywały specjalne ograniczenia w ruchu ciężkich pojazdów.

"W związku z piątkowym meczem Czechy-Rosja na głównych szlakach komunikacyjnych było widoczne zwiększenie ruchu, ale odbywał się on płynnie. Praktycznie nie było sytuacji, by gdzieś powstał zator i np. trzeba było wyznaczać objazdy" - powiedział w poniedziałek rzecznik dolnośląskiej policji aspirant Paweł Petrykowski.

"We wtorek zmiany, jeśli będą, to kosmetyczne. Wszystko będzie zależało od warunków na drodze, warunków atmosferycznych. Na chwilę obecną, jeśli wszystko będzie przebiegało tak, jak należy, kierujący jadący do Wrocławia przygotowanymi drogami nie powinni mieć żadnych kłopotów" - dodał nadkomisarz Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji.

Aby możliwie optymalnie rozłożyć ruch między alternatywne trasy dojazdu do Wrocławia, policjanci chcą jedynie zaproponować kierowcom jadącym od granicy Czech, by w miejsce najczęściej wybieranej drogi krajowej nr 8 (od Kudowy), rozważyli wybór drogi nr 5 (od Lubawki).

"To może trochę dłuższa trasa, ale przy nieco większej liczbie samochodów na +ósemce+ może się okazać, że przejedzie się tamtędy szybciej" - wskazał Petrykowski.

Według Zaporowskiego w ostatni piątek, w pierwszym dniu obowiązywania w tym regionie specjalnego rozporządzenia ograniczającego ruch ciężkich pojazdów podczas meczów EURO 2012, nie odnotowano kierowców, którzy naruszyliby je.

Wydany przez ministra transportu zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton (poza autobusami) obejmuje odcinki głównych dróg prowadzących do miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy. Ograniczenia obowiązują w dniach organizowanych tam meczów.

W przypadku Wrocławia chodzi o drogę krajową nr 3 od granicy z Czechami w Jakuszycach do węzła autostrady A4 pod Legnicą, o drogę krajową nr 5 od granicy z Czechami w Lubawce do węzła A4 Kostomłoty, a także inny odcinek krajowej "piątki" - od Trzebnicy do granicy administracyjnej Wrocławia.

Zakaz obejmuje także drogę krajową nr 8/A8 od granicy państwa w Kudowie do podwrocławskiego skrzyżowania z drogą nr 98, kolejny odcinek tej trasy od Oleśnicy do granicy Wrocławia, a także odcinek drogi nr 94 od Oławy do granicy Wrocławia.

Ograniczenie obowiązuje w okresie ośmiu godzin przed godziną rozpoczęcia meczu i ośmiu kolejnych - od jego zakończenia. Ciężkie pojazdy nie mogły już zatem jeździć dolnośląskimi drogami w piątek - w dniu meczu Czechy-Rosja - do sobotniego poranka.

Kolejne ograniczenia będą obowiązywały we wtorek, kiedy we Wrocławiu odbędzie się mecz Czechy-Grecja. Zakaz zostanie wprowadzony od godz. 10 do godz. 18 oraz od godz. 20 do godz. 4 rano w środę.

W sobotę - kiedy we Wrocławiu Polacy zagrają z Czechami - zakaz będzie obowiązywał od godz. 12.45 do 20.45 oraz od 22.45 do 6.45 w niedzielę rano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.