Zmiany w gospodarowaniu odpadami w Stalowej Woli

Stalowa Wola wyposaży właścicieli nieruchomości w pojemniki na odpady w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zmiany w gospodarowaniu odpadami w Stalowej Woli

Przychylając się do prośby zarządców nieruchomości Rada Miejska w Stalowej Woli na sesji 21 marca podjęła zmiany w dotychczasowej uchwale, dotyczące terminu składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj też: Kancelaria Prezydenta póki co nie kiwnie palcem ws. nowelizacji ustawy śmieciowej

Właściciele nieruchomości oraz zarządcy zobowiązani zostali do złożenia deklaracji w wydłużonym terminie tj. do dnia 20 maja 2013 r.

Rada Miejska w Stalowej Woli podjęła również uchwalę na mocy której, wyposażenie nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, przejmie gmina.

Wyposażenie i utrzymanie pojemników, będzie zatem świadczone jako część usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wprowadzenie tych istotnych dla mieszkańców Stalowej Woli zmian stało się możliwe dzięki wejściu w życie 5 marca bieżącego roku Ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jakoś nie widzę Eliota Ness-a pod tym tematem. Właśnie to jest świetny pomysł by wyeliminować lokalne firmy, bo tylko koncern stać by zainwestować w takie ilości pojemników. Na miasto wielości 67000 mieszkańców trzeba wydać od razu ok 2-2,5 miliona złotych na pojemniki. Kto to udźwignie - tylko z...achodni koncern. Co na to Eliot Ness rozwiń

co na to Eliot Ness, 2013-03-25 22:14:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE