PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie

  • PAP    8 maja 2012 - 19:45
Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie

Dodatkowe kursy tramwajów i autobusów, czasowo zamknięte niektóre ulice - takie zmiany zapowiada stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego w związku z Sonisphere Festival, który odbędzie się w czwartek na lotnisku Bemowo. Główną gwiazdą festiwalu jest Metallica.
Sonisphere to podróżujący po Europie festiwal muzyczny. W czwartek obok głównej gwiazdy na płycie warszawskiego lotniska wystąpią również Black Label Society oraz Gojira. Polskę reprezentować będą Luxtorpeda, Hunter i Acid Drinkers.

W czwartek od ok. godz. 10 dla ruchu kołowego zamknięta zostanie ul. Piastów Śląskich na odcinku od ul. Żołnierzy Wyklętych do ul. Powstańców Śląskich. Do ok. godz. 23 na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 122, 171. Autobusy linii 171 z Nowego Bemowa będą odjeżdżać z czterominutowym opóźnieniem w stosunku do rozkładu jazdy. Funkcjonowanie niektórych przystanków zostanie zawieszone.

Od godz. 14 tramwaje linii 6 będą kursować na trasie skróconej: Ratuszowa ZOO - Metro Młociny; pojazdy będą jeździć według specjalnego rozkładu jazdy. Skrócenie trasy linii 6 wynika z uruchomienia linii 76, co ma zapewnić częstsze kursowanie tramwajów na trasie pomiędzy Metrem Młociny i Nowym Bemowem.

Na stacji Młociny od godz. 23 będą czekały dwa dodatkowe rezerwowe pociągi, które - jeśli będzie taka potrzeba - zostaną włączone do ruchu. Po zakończeniu koncertu - od ok. godz. 23 - zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i tramwajowego ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Gen. Maczka do ul. Wrocławskiej. Na objazdy zostaną skierowane linie tramwajowe: 6, 23, 24, 28.

W czasie wyłączenia ruchu tramwajowego na odcinku od pętli Koło do ul. Broniewskiego wraz z pętlą Nowe Bemowo od ok. godz. 23 do ok. godz. 0.30 zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z. Od godz. 23.15 do czasu rozwiezienia uczestników koncertu uruchomiona zostanie też linia autobusowa oznaczona logo metra kursująca od stacji Wawrzyszew. Uruchomiona zostanie także linia autobusowa kursująca do Centrum.

Od ok. godz. 23 na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy: 122, 167, 112, 184, N01, N43.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.