PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w komunikacji podczas Euro 2012

  • PAP    24 maja 2012 - 11:58
Zmiany w komunikacji podczas Euro 2012

Od 7 czerwca do 1 lipca w Warszawie będzie obowiązywać organizacja komunikacji miejskiej na Euro 2012.
Linie autobusowe F będą obsługiwały strefę kibica, linia SHO dojedzie do FanCampu przy Centrum Olimpijskim, linia SHL do lotniska, a linie P do parkingów.

Niektóre rozwiązania wprowadzono na czas mistrzostw, inne będą obowiązywały tylko w dni, w których w Warszawie będą rozgrywane mecze, czyli 8, 12, 16, 21 i 28 czerwca.

Pętla autobusowa linii nocnych na czas mistrzostw zostanie przeniesiona w rejon skrzyżowania Al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. Autobusy nocne do godz. 2 będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością, średnio co 15-20 minut. Zmienione zostaną trasy ich kursowania.

Od 7 czerwca do 1 lipca metro będzie kursowało do godziny 2. W noce po zakończeniu meczów, które odbędą się w stolicy, oraz w noc meczu finałowego metro będzie jeździło przez całą noc – do północy co pięć minut, później co kwadrans.

Linia SHL na trasie metro Wilanowska – Puławska – Poleczki – Wirażowa – Narkiewicza – Bennetta – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina będzie kursowała od godz. 6 do 21, oraz przez całą noc po meczach rozgrywanych w stolicy, a także w noc finałową.

Linia SHO będzie jeździła poza godzinami kursowania ContiBusa, na trasie: pl. Wilsona – Krasińskiego – Centrum Olimpijskie.

Do obsługi strefy kibica na pl. Defilad zostaną uruchomione cztery linie oznaczone lierą F. Linie będą kursowały od godziny 22 do 1.30, a w dni meczowe od 22 do 2. Częstotliwość kursowania zostanie dostosowana do liczby korzystających z nich kibiców.

Podczas mistrzostw do godz. 2 zostaną wydłużone kursy linii tramwajowych 7, 10, 16, 24 i 33 oraz linii autobusowej 101. Czternastka zostanie połączona z linią tramwajową 74. Zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa 76 łącząca Pl. Narutowicza z Annopolem, która będzie jeździła wieczorami. Nowa linia autobusowa 275 będzie kursowała na trasie Sasanki – pl. Trzech Krzyży.

Trasy linii autobusowych 519 i 520 zostaną zmienione 28 maja w związku z budową strefy kibica na ul. Marszałkowskiej.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.