PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w komunikacji w centrum stolicy

  • PAP    11 stycznia 2013 - 16:42
Zmiany w komunikacji w centrum stolicy

W niedzielę, w związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, warszawiacy muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej w centrum stolicy.
Atrakcją tego dnia będzie powrót na tory tramwajów 13N, czyli tzw. parówek, wycofanych z końcem ub.r.

Jednym z punktów programu finału WOŚP będzie bieg „Policz się z cukrzycą". Jego uczestnicy będą przemieszczać się z pl. Defilad wschodnią jezdnią ul. Marszałkowskiej, a dalej - Królewską, przez pl. Piłsudskiego, Wierzbową, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Królewską, Mazowiecką, przez pl. Powstańców Warszawy, Szpitalną, Przeskok i Złotą z powrotem na pl. Defilad.

W czasie biegu, od godz. ok. 13.45 do ok. godz. 14.30, trasami objazdowymi będą kursować autobusy linii: 102, 105, 107, 111, 116, 151, 171, 174, 175, 178, 180, 195, 222, 227, 503 i 520.

Na trasach objazdowych, dla linii zwykłych będą obowiązywać wszystkie napotkane po drodze przystanki (oprócz przystanków zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, z których skręt jest niemożliwy do wykonania), a dla linii przyspieszonych: jako stałe - pierwsze napotkane przystanki po zjeździe ze stałej trasy oraz przystanki na których zatrzymują się inne linie przyspieszone; warunkowe - wszystkie napotkane przystanki (oprócz przystanków zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo, z których skręt jest niemożliwy do wykonania).

W przypadku długotrwałego wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej, linie tramwajowe 4, 15, 18, 35 zostaną skierowane na najbliższe, równoległe, przejezdne trasy.

Ok. godz. 20.00 planowany jest pokaz sztucznych ogni na pl. Defilad. W związku z tym, w przypadku braku możliwości przejazdu ul. Marszałkowską (na odcinku ul. Królewska - Al. Jerozolimskie), trasami objazdowymi pojadą autobusy linii: 151, 171, 227 i 520.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej, linie tramwajowe 4, 15 i 18 będą kursować trasami objazdowymi

W godz. 19.30-22 kursować mają dwa dodatkowe pociągi metra - od stacji Politechnika (w kierunku Młocin) oraz od stacji pl. Wilsona.

Finał WOŚP będzie także okazją do zobaczenia wycofanych z końcem ub.r. tramwajów typu 13N, czyli tzw. „parówek". Trasą specjalnej linii tramwajowej „W", co 30 minut w godzinach 12-20.30, będą kursować dwa 13N. Trasa wiedzie Alejami Jerozolimskimi - z pl. Narutowicza do al. Zielenieckiej.

W tramwajach wolontariusze będą zbierać datki do puszek WOŚP; przejazd jest bezpłatny. Około godziny 20 tramwaje zatrzymają się w Centrum na tradycyjne „Światełko do Nieba".

O godz. 15 na placu Narutowicza odbędzie się licytacja części tramwajowych, pochodzących z wycofywanych wagonów 13N. Wśród nich znajdą się lampki, szklane dzwonki drzwiowe, przełączniki i przyciski i tablice boczne.

Szczegółowe informacje na temat niedzielnych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: ztm.waw.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.