Zmiany w komunikacji w Warszawie

W sobotę i niedzielę w Warszawie tramwaje nie będą kursowały trasą prowadzącą przez al. Jana Pawła II na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej.
Zmiany w komunikacji w Warszawie
Powodem wyłączenia ruchu tramwajowego są prace przy budowie stacji metra rondo ONZ - poinformował ZTM.

Prace rozpoczną się w sobotę o godz. 0.30, a zakończą w poniedziałek o godz. 4. Tramwaje nie będą kursowały al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości na odcinku od al. Solidarności do ul. Nowowiejskiej.

Zawieszone będzie kursowanie czterech linii tramwajowych: 10, 16, 17 i 33; trasa linii 14 zostanie zmieniona. Żeby przynajmniej częściowo zmniejszyć utrudnienia, uruchomione zostaną trzy zastępcze linie tramwajowe: 70 (Metro Młociny - os. Górczewska), 71 (Woronicza - Metro Marymont) i 73 (Metro Młociny - Służewiec) oraz linia autobusowa: Z-3 (Metro Pole Mokotowskie - CH Arkadia).

Ponadto, w związku z koniecznością udostępnienia miejsca dla linii zastępczej Z-3, na trasę zmienioną zostanie skierowana linia 409. Zawieszone zostaną przystanki tramwajowe: 10 Kino Femina, 09 i 10 Dw. Centralny, 03 i 04 Hala Mirowska, 03 i 04 Koszykowa, 53 i 54 Rondo ONZ, 03 Nowowiejska.

Dla linii 510 zostaną uruchomione dodatkowo przystanki „na żądanie": 01 i 02 Hala Mirowska, 01 i 02 Stawki, 01 i 02 Nowolipki, 01 i 02 pl. Grunwaldzki.

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (linia zastępcza + linia zastępcza) bilet jednorazowy skasowany w jednym z pojazdów tych linii zachowuje ważność w drugim, jak również w pojazdach innych linii na odcinkach tras, które pokrywają się z trasą linii zastępczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE