PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w organizacji ruchu w Warszawie

  • PAP    18 lipca 2014 - 17:49
Zmiany w organizacji ruchu w Warszawie

Zmiany w organizacji ruchu na Trasie AK, ul. Powązkowskiej oraz ul. Świętokrzyskiej to niektóre z utrudnień w ruchu, z którymi muszą liczyć się w najbliższych dniach kierowcy na stołecznych ulicach - informuje Urząd m.st. Warszawy.
W związku z remontem Trasy Armii Krajowej, w piątek od ok. godz. 22 zamknięty zostanie zjazd z Trasy (od strony mostu Grota-Roweckiego) na ul. Marymoncką w kierunku Bielan. Ruch będzie odbywał się objazdami przez ulice: Broniewskiego-Włościańska-Słowackiego lub Broniewskiego-al. Reymonta.

Czynny natomiast będzie ślimak prowadzący od mostu do ul. Słowackiego, w kierunku Żoliborza. Kierowcy, którzy będą chcieli zjechać w tym miejscu z trasy, będą musieli przejechać tymczasowym przejazdem przed wiaduktem ul. Słowackiego. Zjazd będzie zamknięta do 28 sierpnia. Trasy zmienią autobusy linii 112, 156 i N02.

Kolejne zmiany w ruchu związane z remontem Trasy AK rozpoczną się w poniedziałek późnym wieczorem. Ul. Jagiellońska, na wysokości węzła z trasą, zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Tak będzie do końca marca przyszłego roku.

Natomiast od soboty (od ok. godz. 5 nad ranem) zamknięte będą dwa skrzyżowania na ul. Świętokrzyskiej - z ul. Jasną i Mazowiecką (nie będzie można przejechać tymi dwiema ulicami przez skrzyżowanie z ul. Świętokrzyską). Powodem zmian jest przebudowa ulicy po budowie centralnego odcinka II linii metra. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lipca.

W związku z budową wjazdów na teren powstającego osiedla, również w sobotę zmieni się organizacja ruchu na ul. Powązkowskiej. Wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia pomiędzy ul. Duchnicką i ul. Krasińskiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie skierowany na drugą jezdnię. Zamknięta będzie jezdnia prowadząca w kierunku ul. gen. Maczka. Zmiany będą obowiązywały do końca sierpnia.

W weekend drogowcy ułożą nową nawierzchnię na ul. Warszawskiej. Od piątku (od godz. 22) do poniedziałku (do godz. 4) zamknięta dla ruchu będzie ul. Warszawska (od ul. Keniga do granicy miasta). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Jagiełły-Lalki-Cierlicka-Kościuszki-Spisaka-al. Jerozolimskie. Trasy zmienią autobusy linii 187, 194, 716 i N35.

Także w weekend kontynuowany będzie remont przejazdu kolejowego na ul. Chełmżyńskiej. Będzie zamknięty od piątku (od godz. 22) do poniedziałku (do godz. 4). Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Strażacka-Żołnierska-Chełmżyńska.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, a na temat zmian w komunikacji miejskiej - na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.