PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w połączeniach kolejowych

  • PAP    23 listopada 2012 - 13:33
Zmiany w połączeniach kolejowych

Warmińsko-mazurskie Przewozy Regionalne od stycznia likwidują wszystkie połączenia do stacji w Olecku i Braniewie – poinformowano podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano nowy rozkład jazdy.
Dodatkowe połączenia zostaną uruchomione do Wielbarka. Jak poinformował kierownik działu marketingu i sprzedaży Przewozów Regionalnych w Olsztynie Stanisław Wojciechowski, decyzję o likwidacji połączeń kolejowych z Oleckiem i Braniewem podjęto z powodu małej liczby podróżnych na tych trasach.

„Rentowność tych przewozów była mniejsza niż 20 proc." - przyznał Wojciechowski i dodał, że rozumie, iż lokalnym społecznościom te decyzje się nie spodobają, ale utrzymywanie tych linii nie opłaciło się regionalnej kolei.

Połączenia z Oleckiem i Braniewem będą czynne tylko do końca roku. Warmińsko-Mazurskie Przewozy Regionalne w nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 9 grudnia, ograniczyły też liczbę połączeń na trasach z Olsztyna do Działdowa, z Olsztyna do Iławy oraz z Iławy do Jabłonowa Pomorskiego.

W nowym rozkładzie pojawiło się nowe połączenie ze Szczytna do Wielbarka (4 pociągi). W tej miejscowości znajduje się fabryka produkująca meble i wiele osób dojeżdża pociągiem do pracy.

Wojciechowski przyznał, że linia ta powstaje także z myślą o przyszłym lotnisku regionalnym w Szymanach (są na trasie ze Szczytna do Wielbarka). Latem dodatkowe połączenie będzie uruchomione między Olsztynem a Giżyckiem. W nowym rozkładzie jazdy w Warmińsko-mazurskiem będzie w sumie 140 połączeń regionalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.