PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  • PAP    8 stycznia 2012 - 09:19
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od poniedziałku do końca stycznia br. będzie obowiązywał, na niektórych liniach, zmieniony rozkład jazdy pociągów. Jest to związane z prowadzonymi remontami na liniach kolejowych.
Rozkład jazdy pociągów zmienia się raz w roku – w drugą niedzielę grudnia. Jednak w trakcie jego obowiązywania dopuszczane są korekty i tzw. rozkłady zamknięciowe, czyli wynikające z utrudnień na określonych liniach.

Tymczasowy rozkład jazdy będzie obowiązywać od 9 do 31 stycznia 2012 r. Wynika on z prowadzonych prac rewitalizacyjnych przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, która zarządza infrastrukturą kolejową. Jak powiedział rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki, zmiany będą dotyczyć głównie pociągów PKP Intercity.

Największe zmiany będą dotyczyć m.in. odcinków między Ostrowem Wielkopolskim a Grabownem Wielkim na trasie ŁódźWrocław oraz między Czerniewicami i Włocławkiem na trasie KutnoToruń.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, siedmiodniowa przerwa w ruchu pociągów na odcinku Ostrów Wielkopolski-Oleśnica spowoduje konieczność jazdy trasą okrężną przez Krotoszyn, natomiast dla pasażerów podróżujących między Grabownem Wielkim a Ostrowem Wielkopolskim wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Przewoźnicy przestrzegają, że remonty mogą mieć wpływ na godziny kursowania pociągów, dlatego apelują, aby przed podróżą sprawdzić rozkład w internecie lub w infolinii. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Foster, 2012-01-08 12:27:24

    czyżby znowu zaszły jakieś zmiany? wszystko się tak szybko im zmienia...