PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w rozkładzie pociągów PKP Intercity

  • PAP    8 kwietnia 2013 - 16:28
Zmiany w rozkładzie pociągów PKP Intercity

Od 14 kwietnia do 8 czerwca w związku z remontami infrastruktury kolejowej PKP Intercity wprowadza zmiany w rozkładzie swoich pociągów - poinformowała spółka. Najważniejsza zmiana dotyczy niektórych pociągów z Warszawy w kierunku Łodzi i Krakowa.
Jak podkreśliła rzecznik PKP Intercity Zuzanna Szopowska, zmiany nie będą wiązać się ze zmniejszeniem liczby pociągów uruchamianych przez przewoźnika, natomiast z powodu remontów niektóre pociągi pojadą objazdami, trasy innych będą skrócone.

Najważniejsza zmiana jest spowodowana początkiem budowy nowego przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek na szlaku do Grodziska Maz., co wiąże się z koniecznością zamykania na czas prac odcinków szlaków. W związku z tym od 14 kwietnia niektóre pociągi kursujące do i z Łodzi oraz Krakowa, Katowic, Wrocławia i Bohumina pojadą objazdem przez Warszawę Odolany. Pozostałe pociągi dalekobieżne będą korzystały z torów dla ruchu podmiejskiego.

PKP Intercity poinformowało też, że w związku z pracami między Chabówką a Nowym Targiem na linii z Krakowa do Zakopanego, w wybranych terminach w kwietniu, maju i czerwcu, pociągi do Zakopanego dojadą tylko do Chabówki, Nowego Targu bądź Krakowa. Przewoźnik podkreślił, że roboty na tej linii pozwolą zlikwidować istniejące ograniczenia prędkości do 30 km/h i przywrócić prędkość 60 km/h.

W drugiej połowie kwietnia prace modernizacyjne prowadzić będzie również niemiecki zarządca infrastruktury, przez co w wybranych terminach pociągi kursujące do lub z Niemiec zamiast przez Rzepin pojadą przez Kostrzyn - podało również PKP Intercity.

Informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów PKP Intercity są dostępne na stronie www.intercity.pl - w części Aktualności oraz w zakładce "Niezbędnik podróżnika", a także pod numerem infolinii Intercity 19 757. Informacje o korektach pasażerowie znajdą w ulotkach dostępnych na dworcach i na monitorach przy kasach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.