PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmieni się rozkład jazdy pociągów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    29 stycznia 2013 - 06:52
Zmieni się rozkład jazdy pociągów

10 lutego po raz kolejny zmieni się rozkład jazdy pociągów i po raz kolejny zmniejszy się liczba połączeń m.in. do Warszawy i Krynicy.
Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP InterCity, przyznaje, że główną przyczyną zmian są prace modernizacyjne prowadzone na liniach kolejowych - informuje „Dziennik Polski"..To jednak tylko początek zmian.

Od 1 marca przestaną kursować pociągi „Helena Modrzejewska" relacji Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, „Maria Curie-Skłodowska" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, „Witkacy" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, „Mickiewicz" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny oraz „Mickiewicz" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia.

Na tym jednak nie koniec. W związku z modernizacją linii nr 64 odc. Koniecpol - Sprowa w wybrane dni wstrzymywany będzie ruch pociągów na tej trasie. Oznacza to, że ponad 40 pociągów w określone dni będzie kursować po zmienionych trasach.

Bezpośrednio z Krakowa do Krynicy kursować będą tylko dwa pociągi, i to oba o świcie (o 4.38 i 5.05). Później na tej trasie nie pojedzie już żaden pociąg. Pasażerowie nie powinni zbytnio przywiązywać się do nowego rozkładu. 14 kwietnia 2013 r. nastąpi bowiem kolejna zmiana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.