PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmieni się sposób segregowania odpadów komunalnych w Białymstoku

  • bad    30 czerwca 2014 - 15:44
Zmieni się sposób segregowania odpadów komunalnych w Białymstoku

W przypadku zadeklarowanej selektywnej zbiórki odpadów oprócz szkła opakowaniowego, odpadów zielonych i wielkogabarytowych od lipca właściciele nieruchomości zobowiązani są do osobnego gromadzenia suchych surowców.
Do pojemników na suche surowce, oznaczonych słoneczkiem będziemy wrzucać odpady „surowcowe" - suche, zgniecione i niezabrudzone plastiki, makulaturę, puszki, opakowania wielomateriałowe - np. kartony po mleku czy soku oraz drobny złom. Zasada jest jedna - powinny tam się znaleźć odpady, które można powtórnie przetworzyć.

Do pojemników na odpady komunalne zmieszane oznaczone znakiem z kroplą wrzucamy resztki żywności, artykuły higieniczne (pieluchy, wkładki, zużyte ręczniki i chusteczki papierowe), opakowania zabrudzone i z zawartością, popiół, niedopałki papierosów. Czyli odpady, których nie da się ponownie przetworzyć oraz odzyskać z nich surowców.

Do pojemnika z oznaczeniem butelki wrzucamy szkło opakowaniowe - puste butelki i opakowania szklane, słoiki. Należy pamiętać, że do tego pojemnika nie możemy wrzucać szyb samochodowych i okiennych, luster, zniczy, zastawy stołowej - ze względu na inną temperaturę topnienia od szkła opakowaniowego.

Właściciele nieruchomości otrzymają ulotkę informacyjną z dokładnym opisem odpadów, które powinny trafić do poszczególnych pojemników (mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają list drogą pocztową, mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej materiały zostaną dostarczone za pośrednictwem zarządców/administratorów). W celu otrzymania materiałów można się również zgłaszać do Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami przy ul. Kamiennej 17.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.