Zmieni się sposób segregowania odpadów komunalnych w Białymstoku

W przypadku zadeklarowanej selektywnej zbiórki odpadów oprócz szkła opakowaniowego, odpadów zielonych i wielkogabarytowych od lipca właściciele nieruchomości zobowiązani są do osobnego gromadzenia suchych surowców.
Zmieni się sposób segregowania odpadów komunalnych w Białymstoku

Do pojemników na suche surowce, oznaczonych słoneczkiem będziemy wrzucać odpady „surowcowe" - suche, zgniecione i niezabrudzone plastiki, makulaturę, puszki, opakowania wielomateriałowe - np. kartony po mleku czy soku oraz drobny złom. Zasada jest jedna - powinny tam się znaleźć odpady, które można powtórnie przetworzyć.

Do pojemników na odpady komunalne zmieszane oznaczone znakiem z kroplą wrzucamy resztki żywności, artykuły higieniczne (pieluchy, wkładki, zużyte ręczniki i chusteczki papierowe), opakowania zabrudzone i z zawartością, popiół, niedopałki papierosów. Czyli odpady, których nie da się ponownie przetworzyć oraz odzyskać z nich surowców.

Do pojemnika z oznaczeniem butelki wrzucamy szkło opakowaniowe - puste butelki i opakowania szklane, słoiki. Należy pamiętać, że do tego pojemnika nie możemy wrzucać szyb samochodowych i okiennych, luster, zniczy, zastawy stołowej - ze względu na inną temperaturę topnienia od szkła opakowaniowego.

Właściciele nieruchomości otrzymają ulotkę informacyjną z dokładnym opisem odpadów, które powinny trafić do poszczególnych pojemników (mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają list drogą pocztową, mieszkańcom zabudowy wielorodzinnej materiały zostaną dostarczone za pośrednictwem zarządców/administratorów). W celu otrzymania materiałów można się również zgłaszać do Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami przy ul. Kamiennej 17.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.