PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują dwie stacje

  • PAP    8 lutego 2011 - 19:46
Zmodernizują dwie stacje

15,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja stacji kolejowej w Świdniku k. Lublina i przystanku Lublin-Północ. Inwestycja ma na celu m.in. usprawnienie komunikacji z powstającym w Świdniku lotniskiem.
Przetarg na opracowanie projektu i wykonanie prac wygrała spółka Trakcja Polska w Warszawie. Umowa została już podpisana, zakończenie robót przewidziano na czerwiec przyszłego roku - poinformowała we wtorek rzeczniczka oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie Małgorzata Kwiatkowska.

Ponad 80 proc. kosztów inwestycji zostanie pokrytych z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Na obu stacjach będą przebudowane perony i przejścia podziemne. Powstaną ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Nowy kształt uzyskają układy torów; będą też nowe urządzenia do sterowania ruchem pociągów.

- Układ torów na stacji w Świdniku zostanie zmieniony w ten sposób, aby umożliwić zbudowanie linii, która będzie prowadziła do powstającego lotniska - powiedziała Kwiatkowska.

- Lotnisko w Świdniku ma być gotowe do końca przyszłego roku. Doprowadzenie do niego komunikacji kolejowej wymaga budowy dwóch kilometrów nowych torów. Trwają rozmowy na temat dofinansowania tej inwestycji z funduszy europejskich - dodała Kwiatkowska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.