PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują "Nadodrzankę"

  • PAP    4 lutego 2011 - 19:39
Zmodernizują "Nadodrzankę"

Od 2012 roku ma się rozpocząć poprawa stanu linii kolejowej "Nadodrzanka", która przebiega przez województwo lubuskie - zapowiedział prezes PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zbigniew Szafrański w piątek w Zielonej Górze.
- W 2012 roku przewidywane są środku budżetowe na poprawienie stanu technicznego najgorszych odcinków linii. To są kwoty rzędu 55 mln zł w przyszłym roku - poinformował Szafrański.

Jak zaznaczył, modernizacja "Nadodrzanki" powinna być postrzegana nie tylko, jako służąca usprawnieniu przewozów pasażerskich, ale przede wszystkim przewozów towarowych.

- Jest duże zagrożenie, że jeśli stan techniczny będzie się pogarszał, to przewozy towarowe pójdą po liniach niemieckich - dodał Szafrański.

O "Nadodrzance" powiedział, że jest to "kręgosłup komunikacyjny Północ-Południe". To linia kolejowa C-E 59 Międzylesie-Wrocław-Zielona Góra-Kostrzyn-Szczecin.

Aktualnie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w Lubuskiem modernizowane są: linia kolejowa Zbąszynek-Czerwieńsk z budową łącznicy kolejowej Pomorsko-Przylep, a także linia Tczew-Kostrzyn na odcinku Krzyż-Kostrzyn i linia Zbąszynek-Gorzów Wlkp. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.