PARTNER PORTALU
  • BGK

Znamy zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki wodnej

  • bad    26 listopada 2013 - 14:07
Znamy zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki wodnej

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej określiło szczegółowe warunki zachowania bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki wodnej.
Nowe przepisy stanowią, że statek powinien być wyposażony w środki bezpieczeństwa zgodnie z wpisem w dokumencie rejestracyjnym lub dokumencie bezpieczeństwa statku. W przypadku gdy statek takich dokumentów nie posiada, powinien być wyposażony w środki bezpieczeństwa w liczbie odpowiadającej liczbie osób na nim przebywających.

Kierownik statku (kapitan), który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na statku podczas żeglugi decyduje o użyciu środków bezpieczeństwa przez osoby przebywające na statku.

Przed rozpoczęciem żeglugi kierownik statku (kapitan) powinien sprawdzić stan techniczny statku i jego wyposażenia oraz zapoznać się z aktualnymi warunkami nawigacyjnymi na planowanej trasie rejsu. Kierownik statku (kapitan) powinien zapoznać ponadto członków załogi z zasadami użytkowania środków bezpieczeństwa będących na wyposażeniu statku, a w przypadku jachtów morskich - użytkowania środków bezpieczeństwa wymienionych w przepisach wydanych na podstawie ustawy o bezpieczeństwie morskim. Kierownik statku (kapitan) powinien zapoznać członków załogi z zasadami bezpiecznego zachowania i poruszania się po statku.

Podczas żeglugi kierownik statku (kapitan) powinien zapewnić ciągłą obserwację: akwenu, warunków hydrologiczno-meteorologicznych oraz warunków nawigacyjnych.

Osoba nieumiejąca pływać w czasie przebywania na statku powinna mieć założoną kamizelkę ratunkową lub środek asekuracyjny.

Szczegóły w multimediach...

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.