PARTNER PORTALU
  • BGK

Zniszczone toalety publiczne w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Maciej Kochański)    25 września 2012 - 11:46
Zniszczone toalety publiczne w Swarzędzu

Toaleta publiczna, która niedawno powstała na tyłach ratusza miejskiego, została zniszczona przez wandali. Połamane sedesy i dozowniki mydła, wypalone zapalniczką "arcydzieła" na suficie, porysowane lustra, pęknięte drzwi to efekt wizyty chuliganów. Od teraz dostęp do szaletu będzie płatny.
W Swarzędzu znajdują się dwie toalety publiczne. Jedna zlokalizowana jest w powstałym w zeszłym roku budynku pętli autobusowej na os. Kościuszkowców, druga na tyłach ratusza miejskiego. Szalet na Rynku został oddany do użytku w czerwcu bieżącego roku. Koszt inwestycji wyniósł 60 tys. złotych, a dostęp do toalety był otwarty i bezpłatny dla wszystkich.

Takie rozwiązanie niestety nie przetrwało próby czasu, gdyż w ostatni weekend wandale postanowili odwiedzić tę toaletę i załatwić naturalne potrzeby, które delikatnie różnią się od potrzeb pozostałych obywateli. Pamiątką po ich wizycie zostały bowiem połamane sedesy i dozowniki mydła, wypalone zapalniczką „arcydzieła” na suficie, porysowane lustra i pęknięte drzwi, które jeden z odwiedzających potraktował z buta.

Chuligani z całą pewnością są z siebie dumni, gdyż zniszczenie niepilnowanej przez nikogo i otwartej przez całą dobę toalety wymaga nie lada talentu i odwagi. Nie każdy miałby bowiem na tyle wyobraźni, aby wiedzieć jak wykorzystać tak niewielką przestrzeń na zaprezentowanie całej gamy zniszczeń jakie przez lata się wyuczyło.

Osoby odpowiedzialne za tę pełną niebezpieczeństw misję są z pewnością na osiedlu traktowane z należytym szacunkiem i dumnie prezentują swoje poczynania na ekranach zajuchconych telefonów komórkowych.

Dziwić można się jedynie urzędnikom, którzy nie docenili dokonań członków subkultury młodzieżowej zwanej wandalczykami i uważają, że ich poczynania doprowadziły do zniszczenia toalety. Mało tego, chcą wprowadzić rozwiązanie, które w przyszłości będzie ograniczało takie sytuacje. Mówimy tutaj o zainstalowaniu automatu wrzutowego przy drzwiach i konieczności opłacania wejścia do toalety. Czy to powstrzyma wandali przed kolejnym pokazem ich niezwykłych umiejętności? Nie wiadomo. Jedno jest pewne: gdy następnym razem będziesz musiał iść za potrzebą, to pamiętaj aby w kieszeni mieć 1 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2012-09-25 22:07:30

    Policji trzeba Pomóc w tym zakresie, Inaczej gnojstwo Miasto Wam rozniesie. Tych rozjuszonych ......synków, Trzeba oduczyć Złych uczynków.