PARTNER PORTALU
  • BGK

Znów mają ciepłe kaloryfery

  • PAP    12 lutego 2011 - 10:00

W sobotę nad ranem przywrócono ogrzewanie ponad 3,5 tys. mieszkań w Rudzie Śląskiej, od piątku pozbawionych dostaw ciepła z powodu rozszczelnienia sieci. Służby ciepłownicze do późnej nocy usuwały awarię.
Według informacji centrum zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego, przywracanie dostaw ciepła rozpoczęto w sobotę ok. trzeciej w nocy. Zakład ciepłowniczy zapewnia, że w sobotę rano ogrzewanie działa już w większości pozbawionych go wcześniej mieszkań.

Od piątku ciepła nie mieli mieszkańcy części trzech dzielnic Rudy Śląskiej. Powodem było uszkodzenie sieci magistralnej o przekroju 300 milimetrów.

Awaria była dokuczliwa dla mieszkańców, bo w piątek temperatura w regionie znów spadła poniżej zera stopni. Także w sobotę, po zimniej nocy, utrzymuje się kilkustopniowy mróz.

Od początku sezonu grzewczego w woj. śląskim zanotowano wiele awarii ciepłowniczych, których najczęstszymi przyczynami jest zły stan infrastruktury. W połowie stycznia na skutek uszkodzenia głównej magistrali w Zabrzu dostaw ciepła zostało pozbawionych 10 tys. odbiorców. Kilkakrotnie kłopoty dotykały też mieszkańców m.in. Dąbrowy Górniczej i Będzina.

Do największej w tym sezonie awarii doszło na początku grudnia w Częstochowie, gdzie ciepła zostało pozbawionych około 150 tys. odbiorców. Niektórzy mieli zimno w mieszkaniach przez kilka dni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.