PARTNER PORTALU
  • BGK

Znów pojadą pociągi między Tarnowem i Nowym Sączem

  • PAP    9 lipca 2010 - 20:22

Przewozy Regionalne wznowiły od piątku połączenie kolejowe między Tarnowem i Nowym Sączem (woj. małopolskie). Z powodu zniszczeń powodziowych ruch kolejowy na tym odcinku był wstrzymany przez ponad miesiąc.
Jak poinformował przewoźnik na swojej stronie internetowej, 19 pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Tarnów - Nowy Sącz będzie kursowało zgodnie z rocznym rozkładem jazdy.

W Nowym Sączu na pasażerów udających się dalej w kierunku Krynicy będą czekały autobusy, których godziny odjazdów będą skoordynowane z przyjazdami pociągów. Autobusem będzie można pojechać na podstawie biletu kolejowego. Pociągi nadal nie mogą kursować między Nowym Sączem i Krynicą, bowiem czerwcowa powódź zerwała most na rzece Poprad.

Jak zapowiadał niedawno minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, most ten może zostać odbudowany jeszcze w tym roku, "jeśli nie będzie potknięć związanych z przygotowaniem tej inwestycji".

Przez ostatni miesiąc na trasie między Tarnowem i Nowym Sączem pociągi kursowały jedynie według tymczasowego rozkładu jazdy na krótkim odcinku z Nowego Sącza do Stróż.

W tym czasie zarządca torów, PKP Polskie Linie Kolejowe, usuwał skutki powodzi i udrażniał linię kolejową. Umocnione zostały skarpy i nasypy, z torów i peronów usunięte zostały drzewa powalone w wyniku burz, naprawiona została sieć trakcyjna, a podtopione torowiska zostały osuszone.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.