PARTNER PORTALU
  • BGK

Znowu awaria w Bielsku - Białej

  • PAP    1 października 2010 - 20:06

Kolejna awaria wodociągu w Bielsku-Białej - w piątek wieczorem uszkodzona została druga rura magistrali. Wiele tysięcy mieszkańców znów nie ma wody.
W piątek wieczorem uszkodzeniu uległa druga rura magistrali wodociągu w Bielsku - Białej.Tym razem uszkodzeniu uległa rura wodociągowa o średnicy 50 cm. Ciśnienie wody natychmiast spadło. Suche krany mają w dalszym ciągu mieszkańcy osiedla Karpackiego oraz ponownie dzielnicy Mikuszowice i dolnej części osiedla Złote Łany. Trwa naprawa. Pracownicy komunalnej spółki wodociągowej Aqua zapowiedzieli, że woda popłynie dopiero około północy. 

W piątek nad ranem pękła rura sferoidalna magistrali wodociągowej o średnicy 1 metra. Woda nie docierała na osiedla: Karpackie i Beskidzkie, a także do dzielnic: Aleksandrowice, Olszówka, Mikuszowice, Kamienica i części Leszczyn.

Wodociąg ma 30 lat, a rura powinna wytrzymać 100 lat. W ciągu dnia dostawy były sukcesywnie przywracane dzięki przepięciom z innych kierunków. Jedynie na osiedlu Karpackim, które jest zaopatrywane wprost z uszkodzonej magistrali, na wyższe piętra budynków woda nie docierała. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.