PARTNER PORTALU
  • BGK

Znowu nici z kolei?

  • zamojska.com    21 stycznia 2011 - 22:03

Do 3 marca 2011 roku Juliusz Engelhard, podsekretarz stanu zobowiązał PKP Intercity S.A. do przywrócenia połączeń kolejowych do Zamościa. Chodzi o połączenie międzywojewódzkie realizowane pociągami pośpiesznymi (TLK). Czy to realne?
Przywrócone miało być połączenie na trasie Zamość - Stalowa wola - Tarnobrzeg - Mielec - Dębica - Kraków (Wrocław). Uruchomienie połączeń ma być możliwe dzięki oszczędnościom zaplanowanym na rok 2011 w zakresie oferty połączeń międzynarodowych w ruch przygranicznym.

Realność tych planów stoi pod znakiem zapytania po odwołaniu ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusza Engelharda. Zastąpił go 22 grudnia 2010 roku Andrzej Massel, który swoje obowiązku zaczął pełnić od 28 grudnia.

Nieciekawie przedstawia się również sytuacja obiecywanych szynobusów, które miały wyjechać na zamojskie tory w tym roku. Urząd Marszałkowski już poinformował, że pieniędzy na te połączenia może nie być ze względu na zbyt wysokie średnie stawki przewoźnika - czyli spółki Przewozy Regionalne.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.