PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrekultywują dwa nieużywane wysypiska

  • AW    28 lutego 2011 - 08:54

Szczecin przystępuje do rekultywacji wysypisk śmieci w Kluczu i Sierakowie. Oba składowiska przez wiele lat służyły unieszkodliwieniu odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców.
Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie ogłosił w lutym przetarg  na wykonawcę prac  związanych z rekultywacją składowisk. Prace będą możliwe dzięki dofinansowaniu połowy kosztów ze środków  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pozostałe 50% pochodzi z budżetu Miasta Szczecin.

W Sierakowie zostanie zrekultywowany obszar o pow. 5,9 ha w kierunku leśnym, w Szczecinie- Kluczu obszar o pow. 5,6 ha. w kierunku zieleni parkowej.

Oba składowiska przez wiele lat służyły unieszkodliwieniu odpadów komunalnych pochodzących od mieszkańców Szczecina. Ostatecznie przestały funkcjonować i zostały zamknięte decyzjami Urzędu Marszałkowskiego w 2007 r.

Rekultywacja tych terenów pozwoli na minimalizację negatywnego wpływu składowisk na środowisko. Po przeprowadzeniu robót związanych z rekultywacja składowisk w Sierakowie i Szczecinie-Kluczu, obiekty te nie pozostaną "bez opieki". ZUK nadal będzie sprawował nadzór nad składowiskami, prowadząc przez okres ok. 30 lat między innymi badania środowiskowe wpływu składowisk na otoczenie

Zakończenie prac przewiduje się na pierwwsze półrocze w 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.