PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrewitalizują linię Toruń - Malbork

  • PAP    23 stycznia 2013 - 19:13
Zrewitalizują linię Toruń - Malbork

Umowę na rewitalizacją odcinka linii kolejowej Toruń Wschodni - Malbork podpisano w środę w Toruniu. Inwestycja obejmująca odcinek długości 38,7 km pomiędzy Grudziądzem i Chełmżą będzie kosztować 94 mln zł, z czego prawie 80 mln zł będzie pochodzić będzie ze środków UE.
Umowę, w obecności marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, zawarli przedstawiciele inwestora, Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych SA i wykonawcy, firmy NDI SA.

Firma NDI SA ma za zadanie zaprojektować i wykonać roboty remontowo-modernizacyjne do końca 2014 r.

Zasadniczy celem projektu jest zwiększenie prędkości pociągów z 50 do 80-100 kilometrów na godzinę i zlikwidowanie ograniczeń prędkości, co pozwoli skrócić czas przejazdu pociągów z 60 do 40 minut. Zwiększona zostanie przepustowość linii, modernizacja ma również wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i na przejazdach.

Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę odcinka linii kolejowej, a także remont i modernizację infrastruktury, m.in. przebudowę 38 przejazdów i 10 peronów, zamontowanie na przejazdach tzw. półrogatek. Na stacjach zostaną wymienione urządzenia sterowania ruchem kolejowym, urządzenia telekomunikacyjne i elektroenergetyczne (linie zasilające, oświetlenie, ogrzewanie rozjazdów).

Przedstawiciele PLK poinformowali w środę, że przygotowywana jest modernizacja kolejnego odcinka linii Toruń - Malbork, pomiędzy Chełmżą i Toruniem.

W województwie kujawsko-pomorskim obecnie trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Bydgoszcz z Toruniem, która ma zostać zakończona w pierwszych miesiącach 2014 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.