PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrobią pole golfowe na wysypisku śmieci

  • PAP    24 stycznia 2012 - 10:32
Zrobią pole golfowe na wysypisku śmieci

W tym roku w Gorzowie Wielkopolskim ma zostać otwarte pole golfowe, zlokalizowane na byłym składowisku odpadów komunalnych. Budowa obiektu sportowego i jego wyposażenie mają kosztować ok. 4,5 mln zł.
Według inwestora - Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie - będzie to pierwsze w kraju miejsce do gry w golfa zlokalizowane na terenie, który przed laty pokrywały hałdy śmieci. Planowany termin otwarcia to połowa tego roku.

Jak zapewnia dyrektor ds. marketingu i kooperacji Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie, Magdalena Sobierajczyk, przyszli użytkownicy mogą być spokojni o swoje zdrowie. Teren składowiska został podany rekultywacji; ostatni raz śmieci trafiły tam w 1992 roku.

"Byłe składowisko jest objęte stałym monitoringiem środowiskowym. Z badań tych wynika, że teren jest całkowicie bezpieczny, a odpady nie mają żadnego wpływu na jego użytkowanie" - powiedziała Sobierajczyk.

Od wielu lat Zakład Utylizacji Odpadów wraz ze swoim właścicielem - miastem Gorzów - zastanawiały się, jak przywrócić do życia rozległy teren po byłym składowisku odpadów komunalnych. W 2008 oku pojawił się pomysł budowy 9-dołkowego pola golfowego. Inwestycja jest już na ukończeniu.

"Pole jest w pełni ukształtowane i obsiane trawą. Znajdują się na nim trzy zbiorniki wodne. W tej chwili w toku są prace związane z budową obiektów kubaturowych, dróg, parkingów i chodników" - wyjaśniła Sobierajczyk.

Niebawem gotowy będzie także driving range czyli tzw. strzelnica golfowa. To miejsce, w którym golfiści trenują uderzenia schronieni pod wiatą.

9-dołkowe pole wraz z zapleczem zajmuje ok. 30 ha. W budynku głównym znajdą się szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Powstaje także budynek gospodarczy i cała niezbędna infrastruktura.

Pole golfowe w Gorzowie nie będzie należało do największych (pełnowymiarowe liczy 18 dołków), jednak jego lokalizacja jest dodatkową atrakcją - znajduje się blisko centrum miasta, a z jego wzniesień rozciąga się widok na rzekę Wartę i panoramę Gorzowa.

Inwestycja jest finansowana z pieniędzy gorzowskiego Zakładu Utylizacji Odpadów, a wykonawcą jest firma Golf Projekt Szadny i Partnerzy z Baczyny niedaleko Gorzowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • JÓM, 2012-01-24 17:50:58

    TO WIELKA SZTUKA, NA GRUZOWISKU ZROBIĆ COŚ TAKIEGO...
  • MamTen, 2012-01-24 16:53:05

    Dobrze tak na gruzach wybudować coś wspaniałego...