PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwiększył się ruch na lotniskach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    5 sierpnia 2011 - 07:24
Zwiększył się ruch na lotniskach

Ponad 9 mln pasażerów odprawiły polskie lotniska w pierwszej połowie 2011 r. To o 7 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.
Ruch w portach wzrósł w pierwszych sześciu miesiącach tego roku o ok. 600 tys. podróżnych w porównaniu z tym samym czasem ubiegłego roku – informuje „Rzeczpospolita”.

Wzrost liczby pasażerów to zasługa otwierania nowych połączeń przez przewoźników, oraz większego obłożenia dotychczasowych rejsów.

Największy wzrost – o 11,4 proc. zanotowało łódzkie lotnisko. Port obsłużył 169,6 tys. osób. O 10,7 proc więcej podróżnych odprawił port lotniczy w Gdańsku – ponad 1,1 mln osób. W Warszawie liczba klientów w pierwszym półroczu tego roku wzrosła o 9,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Oznacza to, że przez port przewinęło się 4,27 mln osób.

Spadek o 0,1 proc, czyli o ok. 70 podróżnych zanotował port lotniczy w Bydgoszczy, oraz o 55,7 proc. – lotnisko w Zielonej Górze, które obsłużyło 693 osoby – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.