PARTNER PORTALU
  • BGK

Zwierzaki z gminy będą mieć nowoczesny azyl

  • mierzyn24.pl    23 lutego 2012 - 09:58
Zwierzaki z gminy będą mieć nowoczesny azyl

Znamy wykonawcę, który wybuduje międzygminne schronisko dla psów i kotów w gminie Dobra. Schronisko powstanie niedaleko drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk, kilkanaście kilometrów od Mierzyna. Inwestycja jest realizowana wspólnie z gminami Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.
W zorganizowanym przez Urząd Gminy Dobra przetargu wystartowało aż 25 firm. Najbardziej atrakcyjną ofertę złożyła Firma Budowlano-Usługowa Kwadra Waldemar Kapella z siedzibą przy ul. Generała Dąbrowskiego 38/40 w Szczecinie. Zwycięzca przetargu będzie miał 1,5 roku na wykonanie wszystkich prac związanych z inwestycją, która jest bardzo potrzebna w naszej gminie.

Przetarg, który wyłonił wykonawcę prac, ogłoszony został jeszcze w grudniu 2011 roku. Termin jego zakończenia kilkukrotnie przekładano i ostatecznie, oficjalne otwarcie ofert miało miejsce dopiero na początku lutego 2012 r. Firma Budowlano-Usługowa Kwadra Waldemar Kapella zobowiązała się do wykonania wszystkich prac, związanych z budową schroniska dla psów i kotów, za kwotę 3.580.000 zł. Dodajmy, że urzędnicy w budżecie na 2012 rok, na budowę schroniska przeznaczyli 4 mln zł.

Działka przeznaczona na schronisko dla bezdomnych zwierząt znajduje się na obszarze podleśnym gminy Dobra. Dojazd prowadzi z przygranicznej drogi powiatowej prowadzącej z Lubieszyna do miejscowości Buk. Teren, na którym powstanie schronisko nie był przez dłuższy okres czasu użytkowany. Las oraz pasmo podmokłych łąk wokół terenu stanowią naturalny bufor oddzielający teren schroniska od działek budowlanych oraz powiatowej drogi łączącej Lubieszyn z miejscowością Buk. Przypomnijmy, że jeszcze w 2011 roku, do działki, na której powstanie schronisko poprowadzony został wodociąg oraz kanalizacja sanitarna. Wykonawcą prac była firma PBT ZACHÓD Sp. z o.o. z Kostrzyna.

W części południowo-zachodniej terenu przeznaczonego pod budowę schroniska, przewidziany jest parterowy budynek socjalny z małą lecznicą dla zwierząt przebywających w schronisku. W sąsiedztwie budynku zaplanowano boksy kwarantannowe oraz dwa budynki z boksami bytowymi dla psów. Całość założenia została zaplanowana tak, by istniała w przyszłości możliwość wybudowania trzeciego pawilonu z boksami bytowymi dla psów oraz drugiego pawilonu kwarantannowego.

Międzygminne schronisko dla psów i kotów w gminie Dobra ma powstać do końca listopada 2013 roku. Pierwotnie budowa schroniska była planowana na 2010 rok. Łączna powierzchnia zabudowy schroniska wyniesie ponad 2000 metrów kwadratowych. Inwestycja jest realizowana wspólnie z gminami Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.