Zwrócą bonifikaty za sprzedane mieszkania?

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 12-02-2011
  • drukuj
Sprawa bonifikat to jeden z najczęstszych problemów, z którymi łodzianie zgłaszają się na dyżury prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Chodzi o przedwczesną sprzedaż wykupionego mieszkania komunalnego - donosi "Dziennik Łódzki"

- Miasto zaczęło intensywniej ściągać należności, bo NIK zarzucił urzędowi, że dotąd nie egzekwował pieniędzy - mówi  w rozmowie z "Dziennikiem łódzkim" Zdanowska. - Nie podejmę jednej wspólnej decyzji wobec osób, od których zażądano zwrotu bonifikat, bo każda sprawa jest inna i każda musi być rozpatrywana indywidualnie. Dla mnie straszne jest to, że o obwarowaniach nie informowali notariusze, nie informowali też o nich urzędnicy magistratu. Teraz nakazałam stworzenie dokumentu, w którym to wszystko będzie napisane - dodaje pani prezydent.

Jak podaje "Dziennik" to właśnie brak odpowiedniej informacji będzie głównym argumentem w sporach nabywców mieszkań i władz Łodzi. Mają oni szanse wygrać sprawy w sądzie o ile na żadnym etapie sprawy nie pojawiła się informacja, że mieszkanie można odsprzedać dopiero po 10 latach. Jednak jeśli w umowie takie informacje były zawarte, łodzianom przyjdzie zwracać nawet po kilkadziesiąt tysiecy złotych.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Artykuł zawiera podstawowy błąd, a mianowić lokalu mieszkalnego nabytego od gminy z bonifikatą nie można sprzedać przed upływem 5 lat a nie , jak napisano, 10 lat.

urzędnik, 2011-03-25 12:38:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE