PARTNER PORTALU
  • BGK

1,2 mln zł dla Lublina na projekt rewitalizacji miasta

  • JS    23 marca 2016 - 23:20
1,2 mln zł dla Lublina na projekt rewitalizacji miasta
Lublin, Brama Krakowska (fot. lublin.eu)

• Urząd Miasta Lublin jest laureatem konkursu Ministerstwa Rozwoju na „Modelową Rewitalizację Miast”.
• Rządowe dofinansowanie na realizację lubelskiego projektu wynosi 1,2 mln zł, czyli 90 proc. jego wartości.
• Łącznie o ministerialne wsparcie starało się 230 miast, dotacje trafią do 20 z nich.
- Ta dotacja jest dla nas realnym wsparciem przy opracowaniu modelowego projektu rewitalizacji. Mówimy tu konkretnie o obszarze ul. Lubartowskiej i dawnego Podzamcza, ale wypracowane rozwiązania możemy w przyszłości rozszerzyć również na inne, potrzebujące takiej pomocy obszary miasta. Przygotowane w ramach projektu opracowania i analizy dodatkowo posłużą nam przy staraniach o dotacje z funduszy unijnych na działania stricte inwestycyjne – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.

Projekt rewitalizacji obszaru ul. Lubartowskiej i dawnego Podzamcza w Lublinie zakłada ożywienie gospodarcze dzięki zintegrowanej poprawie zarządzania zasobem komunalnym, działań społecznych i stanu zabudowy zabytkowej. Jest uzupełnieniem Programu Rewitalizacji Lublina w tym obszarze.

Powierzchnia terenu objętego analizą to ok 14 ha. (ok. 0,1 proc. powierzchni miasta). Całkowita wartość projektu to 1,4 mln zł. W ramach tej kwoty blisko 50 tys. zł może zostać przeznaczone na działania inwestycyjne w przestrzeni publicznej. Wstępne plany zakładają prace przy zieleni, zakup i realizację nasadzeń.

Obszar wyznaczony do projektu to ścisłe centrum miasta, przestrzeń atrakcyjna pod względem turystycznym (część wchodząca i sąsiadująca z Pomnikiem Historii) i kulturalnym (organizacja jarmarków, koncertów).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.