PARTNER PORTALU
  • BGK

1,5 mln zł więcej na strefę gospodarczą w Nowej Soli

  • bad    26 sierpnia 2014 - 21:04
1,5 mln zł więcej na strefę gospodarczą w Nowej Soli

Dzięki oszczędnościom poprzetargowym, udało się wygospodarować 1,5 mln zł w ramach projektu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej Nowej Soli, współfinansowanego z funduszy LRPO.
Na co trafi wygospodarowana nadwyżka? - Zarząd województwa zgodził się, by te pieniądze trafiły na odwodnienie i odprowadzenie wód deszczowych z terenów inwestycyjnych w południowej części Nowej Soli - informuje marszałek Elżbieta Polak.

Sprawą zajmował się Zarząd Województwa na wtorkowym posiedzeniu. Chodzi o projekt pod nazwą „Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej miasta Nowa Sól poprzez budowę infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania południowej strefy gospodarczej", realizowany przez Miasto Nową Sól, a współfinansowany z funduszy Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj też: Nowa Sól otrzyma ok. 2 mln zł na sprzęt komputerowy i internet

Cały projekt wart był ponad 10 mln zł. W wyniku rozstrzygnięcia dwóch przetargów, powstały oszczędności, które można było wykorzystać na dodatkowe zadania. Chodzi o niebagatelną kwotę 1.563 tys. zł, w tym 781 tys. zł z funduszy LRPO. Rozszerzenie projektu o nowe zadanie pozytywnie zaopiniował Departament LRPO urzędu marszałkowskiego.

- Uznaliśmy, że pieniądze powinny być przeznaczone na odwodnienie i odprowadzenie wód deszczowych z terenów inwestycyjnych w południowej części Nowej Soli - mówi marszałek Elżbieta Polak. - Wymagała tego dbałość o rozwój gospodarczy Nowej Soli, co jest przedmiotem szczególnej troski władz województwa.

W sąsiedztwie obszaru aktywności gospodarczej w Nowej Soli powstała obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej, która zmieniła stosunki wodne na przyległych obszarach. System odwodnienia tego terenu stał się niewydolny, powstały "wąskie gardła" zatrzymujące przepływ wody. Zaplanowana inwestycja pozwoli na odprowadzanie wód opadowych do pobliskiego zbiornika.

Nowa Sól ma już gotową dokumentację projektową, uzyskała też stosowne pozwolenia na budowę systemu odprowadzania wód. We wtorek zielone światło dla tej inwestycji dał Zarząd Województwa. Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowano na 28 lutego 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.