PARTNER PORTALU
  • BGK

10 chętnych na 315 km dolnośląskich dróg w PPP

  • wnp.pl    10 czerwca 2015 - 08:24
10 chętnych na 315 km dolnośląskich dróg w PPP
fot.PTWP

Dziesięć podmiotów złożyło wnioski o dopuszczenie do postępowania na przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich w woj. dolnośląskim w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Umową może objąć nawet 315 km dróg na okres 22 lat.
Do dialogu konkurencyjnego ma zostać dopuszczonych maksymalnie pięciu wykonawców. Umowa PPP będzie obejmować utrzymanie sieci wytypowanych dróg wojewódzkich w zakresie nie mniejszym niż 90 km i nie większym niż 315 km.

Standardy utrzymania oraz zakres przedsięwzięcia będą przedmiotem dialogu konkurencyjnego. Korzystanie z odcinków dróg objętych zamówieniem przez użytkowników będzie nieodpłatne. Wynagrodzenie partnera prywatnego przyjmie formę opłaty za dostępność.

Zakładany okres trwania umowy wynosi od 18 do 22 lat. Rozważana jest opcja współfinansowania przedsięwzięcia ze środków unijnych.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wstępnie wytypowała 315 km dróg wojewódzkich wokół Wrocławia do objęcia umową PPP.

- Dobór dróg PPP jest podyktowany funkcjonalnością sieci, która tworzy układ trasy obwodnicowej Wrocławia, a jednocześnie zapewni bezpieczny dostęp do autostrady A4, drogi ekspresowej S8, dróg krajowych DK5, DK8, DK15, DK35, DK94 z ominięciem zurbanizowanego obszaru miasta Wrocławia - podał zamawiający.

DSDiK oczekuje, że w początkowym okresie umowy PPP - do maksymalnie pięciu lat - zostanie wytypowana określona długość dróg niezbędnych do przebudowy.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.